Голова Закарпатської ОДА Олексій Петров взяв участь у громадському обговоренні можливості будівництва сміттєпереробного заводу на території однієї із селищних рад Закарпаття

Локація та місцезнаходження можливої ділянки відповідає усім стандартам і логістичній зручності доставки сміття, а новітні чисті технології унеможливлюють будь-які негативні наслідки для громади, природи та екології.

Європа не один рік цивілізовано підходить до поводження з відходами. Тут сміттєпереробні підприємства розташовані у безпосередній близькості навіть до дитячих майданчиків. Сучасні технології успішно працюють у Словаччині, Угорщині, Чехії.

Кожен бажаючий може пересвідчитися у цьому на власні очі.

“Поговорив із інвесторами. Важко. Не надто «горять бажанням». Проблема в тому, що в Європі громадянин за вивіз сміття платить 150 євро з картки, автоматично, а наш громадянин 5 євро в рік, і не дуже охоче. Краще в річку, на Мадяри. Інвестори, які готові і можуть побудувати та запустити завод, не дуже хочуть в проєкті ставити строк окупності -10 -15 років. Не цікаво. Але навіть їх вдалося переконати. Не вдалося переконати громаду. Не хочемо, не будемо, не віримо. Десь мають рацію, щодо зневіри, десь не мають об’єктивної інформації про новітні екологічно чисті технології. Але ми маємо перейти цей Рубікон. Ми потопаємо у смітті та ще й «топимо» Угорщину. Ганьба”, розповідає Олексій Петров.

Після завершення реформи децентралізації, громада залишиться сам на сам зі своїм сміттям. ОТГ, які матимуть свої сміттєпереробні виробництва, самостійно регулюватимуть ціну на прийом сміття. Немає грошей – сам вирішуй що робити зі своїми відходами.

Популярні новини зараз

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

Мама школяра розкрила очі батьків на меню Клопотенка: "Поверніть булки і ковбасу"

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

В Індії жінка народила малюка з 4 руками і ногами - сплелися з близнюком в животі

Показати ще

Через засміченість – не їде турист, не розвивається економіка. Страждає екологія.

Закарпаття, де відсутні шкідливі виробництва та по залісненості є в трійці європейських територіальних одиниць, має найвищу малюкову смертність в Україні, найвищі показники вад породіль та інші страшні цифри.

Закон про сортування сміття – взагалі не працює.

Культури сортування – взагалі немає.

Несанкціоновані сміттєзвалища – "яскрава" візитівка Закарпаття.

На фоні фантастичних краєвидів, Карпати поповнюються новими вершинами зі сміття. Жах! Саме такі гори ми залишатимемо нашим нащадкам.

Інших варіантів немає : вчимося сортувати, будуємо заводи по переробці сміття, починаємо формувати культуру поводження з відходами.

"Починаємо із себе! Будемо так робити щотижня! Робочі поїздки у райони включатимуть і прибирання стихійних сміттєзвалищ. Пропонуватиму правоохоронцям, керівництву району, екологам, активістам та журналістам долучатися", - наголошує Олексій Петров.

"Небажання вирішувати питання зі сміттям – це наш Карфаген. Але Карфаген має бути зруйнований" – зазначив очільник ОДА.

Нагадаємо, омолоджують дорослих, але шкодять дітям: які таємні властивості таять в собі кавуни