З 2016 року Мінрегіонбуд планує запустити програму з підтримки індивідуальних сільських забудовників. Про це повідомили в прес-службі відомства.

Програма передбачає надання пільгового кредиту на зведення будинків у селах. Кредит видаватимуть під 3% річних без першого внеску.

"Це хороша вигідна програма для молодих працюючих сімей. Особливо приємно радує низькі річні відсотки. Такі пропонують лише в заможних розвинених країнах", - говорить "Знай" Сергій Костецький, аналітик консалтингової компанії "СВ-девелопмент".

Читайте також Власники трикімнаток не платитимуть податок на нерухомість - експерт

На реалізацію програми держава виділить 1,5 млрд грн. За ці гроші побудувати своє житло зможуть 11 тис. сімей.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

"Думаю, програмою будівництва житла скористаються, в першу чергу, ті люди, які працюють за кордоном або мають роботу у великих містах. Такі державні проекти орієнтовані на благополучних освідчених людей, адже отримати житло, маючи низький рівень доходів, буде неможливо", - каже експерт.

За його словами, реалізація проекту доступного житла для села дуже сумнівна, адже близько 10 попередніх програм зараз не працюють.

"Як тільки на носі вибори, в уряді видають такі цікаві проекти. А коли вибори закінчуються й доходить до реалізації, виявляється, що в бюджеті на це бракує коштів", - зауважує аналітик.

Він вважає, що найкращим варіантом для України є запровадження єдиною програми доступного житла для молоді.

"Не потрібно ділити програми за населеними пунктами – місто чи село. Важливо запланувати певну суму в бюджеті для погашення частини відсоткової ставки й давати кредити під низькі відсотки всім молодим людям, що мають середній або вище середнього дохід. Це було б просто і ефективно", - каже Сергій Костецький.

Нагадаємо, державна програма "Доступне житло" через брак коштів перестала працювати в середині 2013 року.