Німецькі та швейцарські вчені встановили, що званий волохатий лід формується на гниючих деревах під впливом грибка.

Про це повідомляє УНІАН.

"Вчені проаналізували під мікроскопом зразки деревини, на якій виникав волохатий лід. Матеріал збирали протягом кількох зим - з 2012 по 2014 рік. У ньому знайшли 11 різних видів грибків, причому один вид - Exidiopsis effusa - присутній в кожному зразку", - ідеться в повідомленні.

Читайте також: Учені знайшли в космосі Обитель Бога (фото)

Дослідники вважають, що нитки формуються в результаті сегрегації льоду - явища, яке відзначається при замерзанні вологих і насичених водою пористих порід.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Кристали льоду, витягаючи воду із розташованих нижче шарів. Гриби ж допомагають ниткам зберігати свою форму і запобігають рекристалізації - об'єднанню дрібних кристалів у більші новоутворення.

Після того як вчені обробили зразки деревини протигрибковими засобами, лід на них продовжив з'являтися в колишніх кількостях, проте перестав приймати форму ниток.

Довідка. Волохатим льодом називають утворення у вигляді тонких ниток діаметром близько 0,01 міліметра, які з'являються на гниючих деревах. Зазвичай вони зустрічаються між 45 і 55 градусами північної широти.