Вже зовсім скоро віряни будуть відзначати День Хрещення Русі. Напередодні важливої для країни дати археологам вдалося знайти унікальні речі на території Києво-Печерської Лаври.

Восьме диво світу: неймовірне відкриття

У національному заповіднику розкопали фундаменти і залишки стіни, зруйнованої ханом Батиєм під час облоги Києва у 1240 році. Археологи зазначають: фундамент і стіни складаються з валунів, невеликих уламків колотого каміння та уламків давньоруської цегли - плінфи.

Крім того, під час розкопу також знайшли фрагмент давньоруського металевого браслета з плетеним орнаментом. Розкопки проводилися біля Троїцької надбрамної церкви у Митрополичому саду. Археологи дослідили, що стіна має довжину 21 метр. Поки що розкопали лише частину фундаментів, а відкривати повністю знахідку планують наступного року:

Популярні новини зараз

Київські копи виявили тіло колеги посеред вулиці, підозрювану вже затримали: "Назавжди запам'ятають її"

Розлучена Аліна Гросу показала нового хлопця: "Поспішати не хочу"

Діма Білан повідомив про сумну обставину: виявили СНІД

Багатодітний батько і директор школи вкоротив собі віку, залишивши останню записку: "Просто зламався..."

Показати ще

"В планах зробити експозицію, яка буде включати залишки фортифікаційних мурів. Можливо буде інформаційний центр", - діляться планами фахівці.

Ця річ була колись частиною стіни, котра оточувала так звану "верхню" Лавру, збудовану наприкінці XII століття. Експонат зберігся і за 150 років не дуже пошкодився, хоча пережив нашестя монголо-татар і взяття Києва у 1240 році.

Збудували її на місці дерев'яної огорожі - так званого стовп'я після набігу монголо-татар у XIII столітті наступний кам'яний мур з'явився навколо Лаври аж наприкінці XVII століття, за кошти гетьмана Івана Мазепи. Археологи називають стіну унікальною, бо в Україні, крім неї, відомо лише два об'єкти монументальної фортифікації Київської Русі. Історики нагадали, що конструкція цього фундаменту вважається поки що єдиною серед усіх пам'яток цієї доби на всій території держави Київської Русі.

Дивіться: Сім чудес України: Києво-Печерська лавра

Нагадаємо, встановлена причина глобального потепління на планеті. Як повідомляв Знай.ua, вчені виявили несподіване призначення піраміди Хеопса. Також Знай.ua писав, дослідникам вдалося знайти ознаки життя на Марсі.