Держслужба з безпеки продуктів і захисту споживачів провела рейд по виявленню порушень і зупинки роботи нелегальних точок з продажу вуличної їжі в Києві. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомства.

За результатами апаратної наради 3 липня 2018 було створено 15 інспекційних груп, які протягом дня перевірили 50 точок по реалізації шаурми в 10 районах столиці.

Інспектори виявили 21 випадок невідповідності вимогам законодавства про харчові продукти.

У службі також повідомили, що спостерігали типове явище швидкого закриття МАФів при появі інспекторів, або після приїзду поліції. Це не дозволяло встановити назву об'єкта і законність його розміщення.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Це стосувалося в першу чергу відсутністю маркування на сировину і відсутністю медкнижок у працівників установ, а також недотримання норм гігієни і санітарних норм.

"У випадках виявлення невідповідності вимогам законодавства про харчові продукти, будуть вжиті заходи з проведення позапланового нагляду контролю, про результати яких буде повідомлено додатково", - повідомили в Держпродспоживслужбі.

Також у відомстві заявили, що "жоден суб'єкт господарювання, з діяльністю якого пов'язують масове отруєння, не має необхідних документів. На даний момент ці МАФи закриті".

"Порушення, зокрема, стосувалися відсутності маркування на сировину, відсутність особистих медичних книжок, недотримання санітарних і гігієнічних норм, відсутність або не пред'явлення дозволів на установку МАФів і документів про реєстрацію потужностей", - йдеться в повідомленні.

Тим часом кількість отруєних від вживання шаурми в Києві зросла до 83 осіб. Серед отруєних 12 дітей. Постраждалі поскаржилися, що купували піцу на Броварському проспекті. Спочатку постраждалих від отруєння було 16, згодом їх кількість зросла. Люди отруїлися фастфудом в чотирьох різних точках Києва: біля станцій метро "Дарниця", "Лісова", на Поштовій площі і на Оболоні.

Не будьте байдужими, повідомляйте про порушення. І не купуйте їжу на вулицях в сумнівних МАФах. Від цього залежить ваше здоров'я і здоров'я ваших близьких.

Нагадаємо, історія з отруєнням дітей в таборі Славутич поступово вщухає, проте мало хто знає, через що довелося за цей час пройти маленької Марго і її мамі.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Києві більше семи десятків людей стали жертвами отруєння шаурмою. До лікарів щодня приходять пацієнти з кишковою інфекцією і сальмонельозом. З цього приводу також висловилася виконуюча обов'язки глави Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун і дала українцям кілька важливих рекомендацій.

Також "Знай.ua" писав, в Києві зафіксовано 70 звернень до медичних установ з приводу отруєння. Дане столичне отруєння стало наймасовішим за останні 10 років.