Департамент спеціальний розслідувань Генеральної прокуратури заборонив будь-яке виконання робіт з будівництва Музей Революції гідності.

Про це повідомив директор Музею Ігор Пошивайло, зазначивши, що вже отримав документ.

Крім того він додав, що припис прокуратури практично забороняє будь-які роботи з початку будівництва раніше запланованого Меморіалу.

"Фактично постанова забороняє будь-які дії: від зміни об’єктів, заборони знесення малих архітектурних форм до заборони насаджень", - сказав він.

Варто відзначити, що раніше відомий архітектор Михайло Хохонь представив широкому загалу свій проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні. За його словами головним посилом запропонованого меморіалу має стати народна боротьба та водночас сплеск гніву, який виражається досить лаконічним методом.

Крім того він зазначив що за архітектурну основу було взято територію квадратної форми, яка буде символізувати образ Майдану. Саме там архітектори і збираються розмісити сам меморіал, що має символізувати всю територію України.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб "Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло
Показати ще

Більше того він додав, що від самого меморіалу будуть виходити символічні промені світла з переломними датами Революції Гідності. Якщо у такі дати не було зафіксовано жертв на Майдані, то промені будуть закінчуватись невеличкими лахтарями.

З іншого боку відходять промені будуть закриті щитами, виготовленими на основі базальтової кам'яної породи. На них спеціалісти висічуть портрети тих, хто поліг геройською смертю. Щоб додати більше символізму, планується стилізувати портрети під отвори від куль.

Кожен щит додатково оснастять QR-кодом, щоб всі відвідувачі меморіалу змогли прочитати відповідну символу історичну зведення.

Позаду пам'ятника планують створити музей, а в передній частині експерти збираються встановити майданчик, призначений для відпочинку та проведення пам'ятних культурних заходів. Заключними штрихами стануть доріжки, зелена зона та реконструкція старого фонтану.

Передбачається, що меморіал отримає трохи змінений вигляд у нічний час. У темний час доби сприйняття буде посилюватися вбудованим освітленням. Подібне доповнення покликане символізувати вигляд Майдану під час Революції Гідності. В центрі меморіалу пропонують влаштувати ліхтар, який світлом в небо нагадає про відліт героїв.

Додамо, що цей проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні для Сихова від архітекторів Михайла Хохонь і Петра Свистуна погодив "Комітет пам'яті українських героїв" в жовтні 2017 року.

Спочатку ідея будівництва пам'ятника виникла в травні 2014 року, а за детальну реалізацію взялися з жовтня 2014, після того як був створений відповідний комітет у Львові. Після тривалого обговорення, архітектори вирішили розташувати пам'ятник у сквері біля кінотеатру імені Довженка на Сихові.

На Алеї Небесної Сотні зведуть музей Майдану

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українцям покажуть, яким буде меморіал Героям Небесної сотні.