Сторінки соцмереж буквально рясніють фотографіями вчорашнього потопу, що фактично повністю накрив місто. Перебої з транспортом, затоплені переходи та повалені дерева – лише незначна частина наслідків зливи. Сьогодні під час прес-брифінгу щодо подолання наслідків негоди у столиці представники столичної влади відзвітували про ці події. Знай.ua дізнавалися подробиць вчорашнього затоплення.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Транспортний колапс
За повідомленням КМДА, вчора впродовж всього дня на столичних вулицях працювали усі міські служби. Це "Київавтодор", служба порятунку, співробітники "Київпастрансу", працівники усіх комунальних служб. Втім, незважаючи на це, у наслідки зливи довелося "зануритися" тисячам киян.
"Негода доставила нам чимало проблем. Вчора у нас була коротка зупинка громадського транспорту на Подолі, швидкісної лінії трамвая на Борщагівці, на вулиці Теліги. Особливо проблемною ділянкою став об’єкт капітального ремонту шляхопроводу – внаслідок сильного підмиву піску стався обвал опори", – заступник голови КМДА Дмитро Давтян.
Тож зранку рух був повністю перекритий і на щойно зробленій, і на недоремонтованій ділянці мосту на перетині вул. Кирилівської та вул. Олени Теліги. Відновлено рух було лише близько 13:00. Це викликало масове незадоволення серед киян.
"Ми вже кілька місяців маємо шукати шляхи альтернативного об'їзду – на Петрівці від цього і так постійні пробки. А зараз ми дізнаємося, що цей міст фактично зруйновано? Це додаткова викачка грошей з бюджету, що піде на лапу нашим чиновникам, а нам, водіям, ще зайвий місяць простою у пробках. Що можна, взагалі, там так довго робити? За нічну та денну зміну можна швидко все зробити!", – скаржиться киянин Сергій Карпевич.
За приблизними оцінками експертів, було вимито близько 1,5 тисячі кубів піску – весь він вийшов на прилеглі вулиці. Нині ж його засипано назад, а додатково завезено 250 кубометрів. Зруйнована опора була знесена.
Побоювання столичних водіїв стосовно подовження ремонтних робіт на даному шляхопроводі таки виправдалися – строки відновлення руху у звичному режими відтягнуться.
"На жаль, це затримає хід виконання ремонту. Приблизна оцінка – це десь 2-3 тижні", – відмітив генеральний директор КК "Київавтодор" Олександр Густєлєв.
Жителі ж Борщагівки зіткнулися із іншою проблемою. Під час дощу на зупинках швидкісного трамваю збиралися десятки людей, проте дочекатися його не могли впродовж тривалого часу.
"Я вчора з маленькою дитиною чекала-чекала на трамвай на Індустріальному мосту, та так і не дочекалася. Зупинку заливало, колії потопали у воді. Трамвая на горизонті не було видно хвилин 40. Довелося виходити і в шаленому потоці маршрутку зупиняти", – відзначає мешканка Святошинського району Ірина Куженко.
Аналогічна ситуація склалася із рухом громадського транспорту на Подолі – люди вирушали під дощем пішки або бігли до метро та маршруток.
Гондоли є?
Один з наймасовіших потопів стався біля станції метро "Дорогожичі" – ця ділянка, напевно, посіла перше місце у переліку затоплених місць в столиці під час вчорашньої зливи.
"Тут знаходиться 4 насосні станції, які навіть в заміну одна іншій мали б відкачувати потік води. Але, внаслідок перебою з постачанням електроенергії, спрацювала автоматика, яка вимкнула усі 4 насоси. На даний момент всі 4 помпи вже працюють, – каже генеральний директор КК "Київавтодор" Олександр Густєлєв. – За відповідними підрахунками спеціалістів, 2 метри 20 сантиметрів було затоплено".
У той час, як представники міської влади відзвітували всього про декілька найпроблемніших випадків, мешканці столиці буквально завалили соцмережі знімками з багатьох місць у різних районах Києва.
"Я вчора мала залишитися на роботі на 1 – 1, 5 години, чекаючи поки хоч трохи спаде рівень води. Люди ходили, без перебільшень, по пояс у брудній річці. Машини накривало до половини – це просто якийсь армагедон. У великому місті мають бути справні зливостоки, щоб опадам було куди діватися – а у нас злива перетворює вулиці на басейн. Так не повинно бути", – ділиться з нами Олена Реп'яшук, що працює на Лук'янівці.
Про вимушені запливи вуличними потоками розповідають десятки, а то й сотні водіїв.
"І дорога, і тротуари на Столичному шосе перетворилися на одне суцільне озеро. Води було стільки, що навіть у відкрите вікно мені в салон залилося. Їхати було практично неможливо. Тільки за півгодини, виїхавши звідти, я вийшов оглянути автівку – виявилося, що під час підводних маневрувань мій передній номерний знак змило водою", – говорить киянин Артур Каневський.
Добре накрило водою також і перехід на Шулявці, на Лівобережці, біля станції метро "Політехнічний інститут", чимало вулиць в Дніпровському, Шевченківському, Подільському районах та інших місцях.