Вслід за підвищенням проїзду комунальним транспортом Києва зросла і вартість проїзду у приватних маршрутних таксі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють користувачі соцмереж.
У свою чергу представники приватних компаній зазначають, що пішли на такі непопулярні заходи у зв'язку зі "складною економічною ситуацією".
Пост із обговоренням нових тарифів опублікували у групі "Київська транспортна спільнота" у Facebook. За словами пасажирів, ціни підняли не всі перевізники. Серед тих маршруток, в яких зросли тарифи, назвали #550 (від вул. Кадетський Гай до просп. Маяковського) і #150 (від вул. Милославської до вул. Гарматної). Проїзд у них тепер коштує 8 гривень.
Зокрема, у всіх перелічених маршрутках вже висить оголошення про підвищення тарифів на проїзд.
"Шановні пасажири! З огляду на важку економічну ситуацію, постійне зростання цін на пальне і запчастини, а також брак кваліфікованих водіїв і необхідність оновлювати склад, наше підприємство змушене з 15 липня підняти вартість проїзду в маршрутному таксі #472 до 8 гривень", - вивісили оголошення у маршрутках перевізника "Союз-Авто". Також з 5 до 7 гривень зросла вартість маршрутки #442, а з 6 до 7 - #442-Д. Обидві курсують від ст. м. "Політехнічний інститут".
У Facebook-групі "Транспорт Києва" зазначили, що подорожчало маршрутне таксі #416 (вул. Драйзера - Кібернетичний центр). Ціни виросли з неділі, 15 липня. За словами пасажирів, причиною цього назвали "здорожчання паливно-мастильних матеріалів".
Крім цього, тепер 8 гривень коштує проїзд у маршрутці №433.
Крім того експерти відзначають, що подорожчання проїзду на всі види громадського транспорту у Києві – тільки початок запровадження нових тарифів. Незабаром у більшості областей України вартість перераховуватимуть мало не щороку.
У першу чергу переглянуть тарифи на перевезення пасажирів залізничним транспортом можуть збільшуватися на 25% (+/- 3%) в 2018-2019 роках і на 30% (+/- 3%) - в 2020-2021 роках. Це вже підтверджено прогнозом Кабміну щодо економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки
Згідно цього документу, тарифи на вантажоперевезення також можуть зростати на 25% щорічно (+/- 3%) в 2018-2019 роках, але в 2020-2021 роках їх зростання сповільниться до 20% (+/- 3%). Уряд також нагадав, що минулого року зростання тарифів на пасажирські залізничні перевезення склало 5,9%, вантажні - 15%. "Укрзалізниця" була перетворена в акціонерну компанію в грудні 2015 року. За підсумками 2017 року компанія отримала 100 млн грн прибутку.
Як кияни відреагували на підвищення вартості проїзду у громадському транспорті
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що змінитися для любителів проїхатися "зайцем" після подорожчання проїзду.