Відомо, що вже з 14 липня в Києві почали діяти нові тарифи на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті. Ціни на проїзд в метро виросли з 5 до 8 гривень за поїздку, а в тролейбусах і трамваях - з 4 до 8.

З'являється багато так званих "зайців", які не бажають платити за проїзд. У зв'язку з цим, ми нагадуємо про основні правила проїзду в громадському транспорті.

ХТО МАЄ ПРАВО ПЕРЕВІРЯТИ ПРОЇЗНІ ДОКУМЕНТИ


У контролера обов'язково повинні бути при собі:

службове посвідчення,

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

нагрудний знак (жетон або картка),

квитанції встановленого зразка.

Вам повинні показати всі вищевказані документи. При їх відсутності працівник не може ні вимагати оплати штрафу, ні взагалі просити вас надати йому будь-яку інформацію про себе. Більш того, пасажир має право вимагати дані про місце роботи контролера, а також телефон та місцезнаходження підприємства.

ЗНАЙТИ СВОЇ ПРАВА

Пам'ятайте, що штраф тільки за квитанцією. Ви можете оплатити штраф відразу на місці і поїхати далі. Але тільки в тому випадку, якщо контролер видасть вам квитанцію. Якщо ж бланків у працівника немає, ви маєте право відмовитися платити.

Штраф не є обов'язковим. Ви маєте повне право відмовитися від його оплати по будь-якої причини. Навіть проста фраза "У мене немає грошей" - цілком вагомий аргумент. Ніхто не має достатніх повноважень для того, щоб перевірити ваш гаманець.

Якщо ви відмовилися від штрафу, ви можете просто вийти на наступній зупинці. Якщо ж ви оплатили квитанцію, вас вже не можуть виставити з транспорту, так як за проїзд ви розрахувалися.

Ніхто не має права затримувати вас за безквитковий проїзд, навіть поліція. Але от якщо ви "проявляєте злісну непокору" - це вже інша історія. За подібне вас дійсно можуть відвести до найближчого відділення. Тому краще вести себе спокійно і не провокувати конфлікт.

Навіть якщо перед вами поліцейський, йому заборонено вистачати вас за руки, штовхати або ще як-небудь насильно затримувати вас при спробі покинути транспорт.

Документуйте порушення. Ви маєте право це робити, Конституція України того на підтвердження (стаття 34 про вільному збиранні, зберіганні, використанні та поширенні інформації). Звичайно, своїм "заячі" проїздом ви порушуєте закон. Але вийшовши на наступній або заплативши штраф ви спокутує свою провину.

Тому будь-хто, хто провокує вас на конфлікт, обмежує вашу свободу або вимагає додаткових грошей, теж порушує норми. Постарайтеся записати те, що відбувається на диктофон або відеокамеру телефону. Якщо гаджет у вас вихоплять, це буде ще більшим порушником. І тут уже ви будете мати повне право подати до суду.

Знай.ua нагадує, що раніше ми публікували статтю про подорожчання проїзду.

А також писали, де і коли можна обміняти жетони.