З середи, 1 серпня, в столиці всі комунальні енергетичні об'єкти перейдуть місту з ведення "Київенерго". Завідувати ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 тепер буде "Киевтеплокоммуненерго".

Як повідомляє портал Рoliteka, про це розповів Володимир Бондаренко - голова комісії Київради з ЖКГ.

Так, 85% київських енергомереж знаходяться у володінні ДТЕК, і тільки 15% належать місту. Мова якраз і йде про повернення останніх, а 85% як і раніше належатимуть компанії Ріната Ахметова.



Щоб ці 15% можна було використовувати, київська влада повинна сформувати два окремих повноцінних підприємства: одне буде призначатися для транспортування енергії по кабельних мережах, друге - для технічного забезпечення догляду за мережами, і виплату грошей за їх експлуатацію.

Популярні новини зараз
Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Бондаренко розповів, що цей процес може зайняти приблизно 2 роки. Аби не втрачати час, столична влада вирішила продати ці мережі за 444,4 млн грн, але не встигла вчасно. З 1 серпня відповідати за ці 15% електромереж буде просто нікому. І приблизно 15% киян можуть залишитися без електрики.



Газове питання теж до цих пір не вирішили, хоча "Киевтеплокоммуненерго" він необхідний, щоб гріти воду і почати опалювальний сезон. "Нафтогаз" не хоче укладати угоду з комунальним підприємством, поки місто не визнає правонаступність боргів "Київенерго", а це майже 5 мільярдів гривень.

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв заявив, що зараз в Києві без води залишається 7 тисяч з 12 багатоповерхівок.

"Якщо борги не виплатять, місто буде без гарячої води і далі, крім зони обслуговування Дарницької ТЕЦ", - розповів чиновник.

Бондаренко додав, що велика частина боргів лежить на плечах держави, яка не виконує свої зобов'язання. Їх Київ не платитиме. "А від боргів населення ми не відмовляємося", - констатував він.



Нагадаємо, ви все ще думаєте, чим заплатити за нову комуналку і як вижити в цій країні?

Як повідомляв Знай.ua, два тижні тому Верховна Рада прийняла проект постанови №8541 про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі.

Також Знай.ua писав про те, що компанія Ахметова погрожує затягати киян по судах за несплату комунальних боргів.