На сайті Київради 6 серпня зареєстрували петицію щодо перейменування площі Льва Толстого.

Про це повідомляють ЗМІ.

"Київське братство архистратига Божого Михаїла Української автокефальної православної церкви звертається до всіх киян із пропозицією про перейменування площі Льва Толстого на площу Левка Лук'яненка – визначного державного діяча України, автора Акта проголошення незалежності України", – ідеться в тексті.

Петицію підписало 196 осіб, необхідно зібрати 10 тис. підписів.

Разом з тим варто нагадати, що український дисидент і один з авторів акту "Про Незалежність України" Левко Лук'яненко помер від наслідків інсульту. Саме тому він напередодні потрапив в реанімацію у "Феофанії".

Дружина Героя України Надія Лук'яненко також розповіла, що її чоловік давно мав проблеми зі здоров'ям і перехворів на лейкоз. Пізніше Лук'яненко мав проблеми з тромбами і лейкоцитами. Зазначимо, 24 серпня Лук'яненко виповнилося б 90 років.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Жертвувати шлунком заради комуналки більше не доведеться: пенсіонерам призначать доплати Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося
Показати ще

Народився видатний українець 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка на Чернігівщині.

В кінці 1944 року його відправили до школи в райвійськкомат для двотижневої військової підготовки, звідки забрали до лав Червоної Армії, незважаючи на вік, бо не зміг надати довідку про рік свого народження.

У 1953 році закінчив вечірню офіцерську школу і вступив на юридичний факультет Московського державного університету імені М. в. Ломоносова. 1954 одружився. Вів активне громадське життя.

У вересні 1958 за розподілом був спрямований штатним пропагандистом райкому партії в Радехівський район Львівської області, де й поселився з дружиною. Разом зі Степаном Вируном і Василем Луцькивим вирішили створити підпільну партію Українська Робітничо-Селянська Спілка (УРСС) і боротися за незалежну Україну.

У травні 1961 Львівський обласний суд засудив Лук'яненко до розстрілу за ст. 56 ч. 1 і 64 КК УРСР. Однак Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Покарання відбував у Мордовії в таборі суворого режиму ЖХ 385/7, з 1967 року три роки у Владимирській тюрмі, потім знову в Мордовії.

Він казав: "Краще загинути, ніж повернутися в московське рабство".

Крім того варто відодати, що він лише трохи не дожив до свого 90-річчя – ювілей міг би відбутися 24 серпня.

Ми зібрали кращі цитати Левка Лук'яненка:

У 20 років я дав обітницю неба – здобути Україні волю.

Війна закінчиться перемогою України і розвалом Росії.

Мазепа – ніякий не ворог, а кращий син українського народу, що боровся за незалежність і процвітання нації.

"Я втратив наставника": рідні та друзі розповіли про життя дисидента Левка Лук'яненка

Нагадаємо, Україну захлеснула хвиля жалоби через смерть Левка Лук'яненка.

Як повідомляв "Знай.ua", чим запам'ятався відомий на весь світ українець.

Також "Знай.ua" писав, що помер Левко Лук'яненко.