Ідеолог руху Occupy Wall Street і професор Лондонської школи економіки Девід Гребер доводить, що технічний прогрес не допоміг людям, а навпаки. Американський економіст Джон Мейнард Кейнс у 1930-ті роки передбачав, що до кінця століття технічний прогрес зробить нормою 15-годинний робочий тиждень, принаймні – у найбільш розвинених країнах, пише "Еsquire.ru".

Сфера послуг, нічна доставка їжі, торгівля - все це разом експерти називають bullshit jobs - безглузда робота, в необхідність і корисність якої не вірять в першу чергу ті, хто нею займається. Простіше сказати – марна, "мавп'яча" праця.

Читайте також: 5 правил правильного харчування в офісі

Люди проводять в офісі кращу частину свого життя. До такого стану справ призвела еволюція моралі праці. Продуктивна праця втратила моральну перевагу, поступившись місцем ідеї, що будь-яка праця благородна сама по собі. Зараз, якщо людина не віддає роботі весь свій час і сили, вона не може вважатися хорошою.

З цієї причини правлячі класи задумалися про те, що технічний прогрес звільняє все більше людей від рутинних занять і побутових труднощів. Вони писали роботи приблизно такого роду: "Хіппі - небезпечні й асоціальні, а уявіть, що буде, коли механізація замінить робочих машинами і весь робітничий клас перетвориться на хіпі".

Популярні новини зараз
Виняток із правил: хто з українців може законно не платити за доставку газу Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Навіть в сфері IT, яка є найбільш динамічним корпоративним сектором, панує бюрократія - якщо у співробітника технологічної корпорації з'являється розумна ідея, він іде з компанії та створює з однодумцями свій стартап, який за найкращого результаті приречений перетворитися на таку ж неповоротку корпорацію.