Всі спроби підвищити енергозбереження в Ураїні залишаються неефективними. Парадоксально, але одержувачі субсидій взагалі не хочуть економити, а, навпаки, вони нарощують споживання. У результаті, з одного боку, населення не хоче скорочувати споживання, щоб не залишитися без субсидій, з іншого – може затримувати платежі за інші послуги, тому що це втратою субсидії не загрожує. Відтак, виникає ситуація, коли одна частина платників податків змушена оплачувати безтурботне проживання боржників та прохачів субсидій.

Виявилось, що нараховані протягом січня-травня 2016 року субсидії сильно перевищують вартість фактично спожитих послуг - на цілих 11,4 млрд грн. Таком чином "залишки коштів призначених населенню субсидій на рахунках газопостачальних підприємств кінець травня повністю перекривали суми заборгованості за вищенаведеними видами ЖКП. Тобто держава, а точніше, платники податків у буквальному сенсі платять за себе й за того хлопця, оплачуючи субсидії тих, хто платити не може, і погашаючи борги тих, хто платити не хоче", - йдеться у статті видання "Дзеркало тижня".

Читати також: Хресна хода з Донецька завершиться кривавим місивом

Автор переконаний, що часткова монетизація залишків субсидій зможе покривати витрати лише на, приміром, енергоощадні лампочки. Відтак, доцільно проводити повну монетизації субсидій, яка змусить населення думати про енергоощадність, а тим, хто дійсно буде економити, монетизація приноситиме ще й додаткові фінансові блага.

Нагадаємо, за прогнозами експертів, кількість українців, які звернуться у цьому році за субсидіями, перевищить 8 млн громадян.

Популярні новини зараз
Вже наближається до Землі: вчені підозрюють, що це не просто космічний камінь, а зонд від позаземної цивілізації Пенсіонерам доплатять понад 1500 грн: хто отримає одразу дві надбавки Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні ТЦК готує масові рейди на вулицях та блокпостах: на кого полюватимуть
Показати ще