Відмінність між поведінкою чоловіків і жінок відбивається в активності мозку. Люди різної статі мають свої підходи до будь-якої проблеми, яка повинна бути вирішена через співпрацю.

До такого висновку прийшли нейробіологи зі Стенфордського університету. Результати свого дослідження вони опублікували в журналі Scientific Reports, передає "Телеграф".

Психологічні дослідження продемонстрували, що чоловіки краще співпрацюють з іншими людьми у великих групах, тоді як жінки тісніше взаємодіють з колегами по роботі під наглядом інших жінок. Крім того, чоловік легше знаходить спільну мову з іншим чоловіком, ніж жінка з жінкою. І, нарешті, в змішаній парі жінка проявляє більше прагнення до співпраці, ніж чоловік.

Науковці використали технологію гіперсканування, аби з'ясувати, що відбувається в мозку чоловіків і жінок, котрі активно співпрацюють, а не просто думають про співпрацю. Повідомляється, що такий метод дозволяє визначити активність мозку двох людей під час їх спілкування один з одним.

Замість магнітно-резонансної томографії (МРТ) дослідники використовували спектроскопію в ближній інфрачервоній області. Вона здійснюється через датчики, закріплені на голові піддослідного.

Популярні новини зараз
Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40% Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

Читайте також: Польські чоловіки бігали на підборах

До проведення експерименту залучили 222 особи, кожній з яких призначили партнера. Пари складалися з двох чоловіків, двох жінок або з людей обох статей. Кожна людина сиділа за комп'ютером навпроти свого партнера.

Вчені пропонували учасникам натиснути на кнопку при зміні кольору екрану комп'ютера одночасно зі своїм партнером. Після кожної спроби піддослідним говорили, хто натиснув кнопку раніше, а хто пізніше, і з яким інтервалом.

У ході спостережень виявилося, що чоловічі пари краще виконували завдання, ніж жіночі, а активність мозку, незважаючи на високі рівні узгодженості з партнером в кожному випадку, відрізнялася між парами різної статі. Пари з людей обох статей також добре виконували завдання, як і партнери-чоловіки, проте їх мізки не демонстрували узгодженості.

Результати вчених можуть допомогти пояснити, яким чином еволюціонувала здатність до співпраці між людьми, і яку роль в цьому грали статеві відмінності.