До кінця 2016 року вітчизняні фінустанови продовжуватимуть знижувати ставки за депозитами, вважають в Асоціації українських банків.

"Така тенденція продовжуватиметься через те, що зараз банківська система практично не працює. Кредитів ніхто не оформлює, а депозитів ніхто не несе", - говорить порталу "Знай" Олексій Кущ, радник президента Асоціації українських банків.

Читайте також Бюджет щомісяця втрачав 190 мільйонів гривень

За даними спеціалістів компанії "Простобанк-консалтинг", за рік відсоткова ставка на депозити знизилася на 1,5-2%. На найприбутковіші депозити зараз пропонують 26% у гривні. Найнижча ставка - 14% річних.

"Склалася така ситуація, що, з одного боку, депозити активно не розміщають через низьку дохідність. Якщо, скажімо банк пропонує 20 відсотків річних, то такий вклад не перекриє річної інфляції. Інфляцію на рівні 20 цього року прогнозують економісти. Тому немає сенсу розміщати гроші під такі відсотки. З іншого боку, банками немає куди вкладати залучені депозити. Кредитування зараз не працює, інші способи інвестицій невигідні. Наприклад, ще 2008 року фінустанови масово видавали кредити. Для цього залучали депозити. Змагалися між собою в наданні цих послуг, тому відбувся великий розрив між вартість кредитів і прибутковістю депозитів. Кредитні ставки ставали нижчими, а депозити — прибутковішими", - каже фахівець.

Нагадаємо, аналітики FinClub вважають, що протягом цього й наступного року відсоткові ставки за депозитами можуть знизитися ще на 2-5 процентні пункти.