На подешевшання долара цього тижня вплинуло обрання нового уряду та подорожчання української сировини на міжнародних ринках, вважають в Інституті економічних досліджень.

"Після обрання нового прем'єр-міністра і формування уряду має відновитися співпраця із МВФ. Із фонду на днях вже заявили, що збираються приїхати в Україну для обговорення надання нам наступного траншу. Такі новини позитивно впливають на бізнес. Він перестає посилено скуповувати валюту. Отже, зменшується попит на долари", - пояснює "Знай" Віталій Кравчук, старший дослідник Інституту економічних досліджень.

Читайте також Наступник Яценюка одразу підніме ціни на газ — експерт

Сьогодні долар в банках і обмінниках подешевшав на 30-40 копійок. Американську валюту продають за 25,8 грн, купують за 25,5 грн. На міжбанківському ринку долар також подешевшав, у продажі коштує — 25,5 грн, у купівлі — 25,4 грн

"Позитивним фактором для нашої промисловості стало незначне подорожчання нафти у березні, а також спад виробництва металу в Китаї. Через це піднялися ціни на нашу тиждень-півтора тому. Обсяги валюти, яку заводять в Україну, зросли", - каже фахівець.

За його словами, минулого року в цей період була схожа ситуація. Однак тоді американська валюта подешевшала через скорочення попиту серед українців на імпортну продукцію та харчі.

"Позитивним фактором для подешевшання валюти стала невисока інфляція гривні. Після великого стрибка 2014 — початку 2015 року, вона суттєво знизилася. За останні 10 місяців становила до 3 відсотків. І то найбільшою мірою на ній відбилося підняття цін на комунальні послуги. Якби не це, то зараз би долар подешевшав би ще більше", - говорить економіст.

На його думку, до осені вартість американської валюти коливатиметься між 25,5-28 грн. Далі можливе незначне подорожчання.

"Ніяких причин для стрибків вартості валюти немає. Її ціна й надалі коливатиметься. Будемо сподіватися, що новий Кабмін не зробить якоїсь дурниці, через яку курс почне підніматися", - каже Віталій Кравчук.

Нагадаємо, востаннє долар дорожчав 30 березня. Тоді за один день його вартість у банках і пунктах обміну валюти піднялася на 50 коп. до 26,7 грн.