Економіст розповів, коли МВФ надасть Україні наступний транш

поділитись
У МВФ заявили, що поки не даватимуть Україні кредиту. Поставили дві умови

Міжнародний валютний фонд не надасть Україні наступного траншу кредиту, поки народні депутати не сформують повноцінну коаліцію, а уряд не очолить людина, що користується довірою народу й більшості депутатів. Такі умови озвучив вчора офіційний представник Міжнародного валютного фонду Джері Райс.

"Це логічна умова. Адже Міжнародний валютний фонд — це не благодійна організація. Вони дають кошти під реформи. А також їм важливо, розуміти, з кого потім вимагати цих коштів. Насамперед, вони зацікавлені у ефективній роботі із урядом. Їм потрібно, аби він мав міцні позиції", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також Для подальшого росту золотовалютних резервів немає предумов - експерт

За його словами, у домовленості між Україною і МВФ ключовими умовами були чіткий відсоток інфляції, відсутність відтоку золотовалютних резервів, а також позбавлення від дефіциту державного бюджету.

"У МВФ ліберально налаштовані щодо України. Тому вони можуть заплющити очі на недотримання однієї із цих умов. Однак їх непокоїть політична нестабільність в Україні. І дуже прикро, що закликають навести лад представники світової спільноти. Натомість внутрішні політичні сили, в тому числі із коаліції, необдуманою інформаційною політикою і піаром лише розбурхують нестабільність", - каже експерт.

На його думку, в березні кредиту від МВФ вже не буде.

"Це технічно неможливо. А ось у квітні — цілком можливо. Для цього має з'явитися повноцінна коаліція і кандидат на прем'єра, якого підтримає 221 депутат. Поки такого авторитета немає", - пояснює Олександр Жолудь.

Нагадаємо, представник Міжнародного валютного фонду Джері Райт передавав про занепокоєння у Фонді ситуацією в Україні 2 березня. Однак тоді про рішення тимчасово припинити кредитування держави не йшлося.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
кредит МВФ, Міжнародний центр перспективних досліджень, позика МВФ
Вибір редакції, Суспільство
17.08.2018
Відповідні препарати були ввезені на територію країни незаконно
0
0
09:44 18.08.2018
Синоптик розповіла, чого чекати в суботу та неділю
0
0
16:25 17.08.2018
Така тактика свідчить про спробу РФ шукати шляхи відступу у найкоротші терміни
0
0
14:55 17.08.2018
Фахівці вкотре закликають не торкатися до цих продуктів в літній період
0
0
14:04 17.08.2018
Аномальна зміна клімату - не остання, тому запасіться терпінням і теплими речами
1
0
12:39 17.08.2018