Антропологи з США заявили, що людський розум еволюціонував через характерні особливості виношування дітей у Homo sapiens. Дані дослідження були представлені в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Американці допустили, що у дітей великий ризик загинути під час пологів, якщо на момент народження розмір їх голів перевищує певне значення. Таким чином, природний відбір сприяє більш ранніх термінам пологів (коли голова ще не дуже велика). Ймовірність виживання таких "недоношених" дітей зростає пропорційно розвиненості інтелекту батьків. Таким чином, чим раніше народжуються діти, тим більше виживає "розумних" дітей, повідомляє Lenta.ru.

Читайте також: Українську науку змушують працювати "з перекритим киснем"

Істинність моделі автори доводять суттєвої кореляцією між тривалістю грудного вигодовування (непрямий індикатор нерозвиненості народжених дітей) і силою інтелекту серед 23 видів приматів. Вчені підкреслюють, що швидка еволюція розуму неможлива без поєднання народження і великого мозку - це пояснює, чому інтелект виник серед ссавців, а не інших класів тварин.

Нагадаємо, що у 2015 році німецькі вчені визначили ген, який робить людський мозок унікальним: ARHGAP11B різко збільшує кількість нейронів в ділянці мозку, яка грає найважливішу роль в розумових процесах, роботі мови і сприйнятті. Цей ген присутній у людей і неандертальців, але не у шимпанзе.

Популярні новини зараз
"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати
Показати ще