Приблизно 104 тисячі дітей в Україні виховують в інтернатах та закладах соціального захисту. Такі дані дослідження озвучив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

"Замість того, щоб ростити здорових, розумних дітей у сім'ях, батьки віддають їх до інтернатів", - заявив він. За словами уповноваженого, кожну 35-ту дитину в Україні виховують у сиротинці, пише ВВС.

Він також зазначив, що із 5 мільярдів гривень, які держава видає на ті заклади, лише 12% витрачають на харчування, одяг, лікування, взуття, тощо, а 70% суми - це зарплати персоналу. Закритість системи, за словами Кулеби, спричиняє фінансові зловживання у дитбудинках, використання праці вихованців, а також непоодинокі випадки насильства над дітьми. Дослідження провели офіс уповноваженого та благодійна організація "Україна без сиріт".

Нагадаємо, що в Україні процвітає торгівля дітьми, які перебувають в інтернатах. Як з'ясували кілька років тому журналісти програми "Гроші", купити собі вихованця інтернату можна за 14 тисяч доларів. Процедура всиновлення триватиме лише 2-3 місяці і за цей час будуть підготовлені документи і знайдена дитина.

Читайте також: Собака вихователя волинського інтернату покусала дитину

Популярні новини зараз

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "збільшити груди і приховати живіт"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Вагітна MamaRika в купальнику надула губки біля басейну - "З целюлькою і трошки дурненька"

Анастасія Приходько показала життя багатодітної матусі одним фото: запарилася з борщем

Показати ще

У цю суму входять хабарі директору дитячого будинку, інспекторам та іншим зацікавленим чиновникам, яких є дуже багато. При цьому, в Україні відбувається справжнє полювання на здорових дітей, яких часто використовують для заробітку. Зокрема, в будинки сімейного типу забирають по 10-15 дітей.