У гастрольному плані українських, російських та багатьох зірок далекого зарубіжжя Крим був, мало не обов'язковим пунктом, якщо не щороку, то хоча б раз в "п'ятирічку". У довоєнний час Міністерство курортів і туризму АР Крим активно прив'язувало до іміджу півострова Джазовий акцент, близько десятка джазових фестивалів тому підтвердження.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Сьогодні артисти, приїжджає виступати в анексувати Крим, надовго втрачають можливість приїжджати в Україну, а значить - втрачають більший ринок", - повідомляє оглядач "Сегодня". Крім того, музиканти розуміють, що їх шенгенські візи після "кримських гастролей" теж можуть опинитися під питанням - світ не визнав анексії і не визнає.
Як зазначає Олександр Лієв, колишній міністр курортів і туризму Криму: "За останні два роки в Криму стільки раз фіксувалися випадки шахрайства відносно артистів, що візит на півострів перетворився на справжню авантюру з безліччю абсолютно невиправданих ризиків".
Читайте також: Портал "Знай" оголосив фото-полювання на міністра в метро
У минулому році місцевою владою півострова, які отримують зарплату від російських окупантів, був забезпечений повний провал популярного в країні електронного фестивалю Befooz (КаZантип) - захід просто заборонили, а його відвідувачів розганяли за допомогою ОМОНу.
"Спроба вкрасти джазовий бренд ДжазКоктебеля теж виглядала смішно, то, що вийшло у плагіаторів, на місці де 10 років проводився "Джаз-Коктебель" - виглядало як хоровод самодіяльності і за якістю організації і за складом учасників", - розповідає екс-міністр курортів і туризму Криму.
Ситуацією концертного вакууму скористався популярний "гастролер" із Білорусі Костянтин Луньков. У Криму він вже встиг стати відомим у зв'язку з такою що не відбулася "Дискотека 80-х" - сотні кримчан уже кілька місяців не можуть добитися правди в судах і в поліції і повернути свої гроші за квитки. "Потім він ще раз підтвердив свою репутацію - на цей раз така ж історія сталася з гастролями "Цирку на льоду", - зазначає оглядач.
Читайте також: Як вбивали свободу слова в Україні
Виступ російської співачки Ірини Дубцової в Криму були затьмарені скандалом. Коли вона приїхала в музичний театр в Сімферополі, з'ясувалося, що організатори концерту зникли з грошима і не виходять на зв'язок. Севастополь, де теж мав проходити концерт, Дубцову так і не побачив.
За подібною причини було зірвано і "КримФест", нові організатори не виплатили ряду артистів задатки і не оплатили переліт, через що левова частка музикантів так і не потрапила на фестиваль.
"Ще рік тому ми говорили про те, що в Криму має майбутнє тільки російський шансон - тепер, на жаль, наші прогнози збуваються - найбільш гучні анонси на цей сезон - гастролі Олени Ваєнги і Ірини Круг. Крім того кримчан будуть розважати Винокур, Куклачов і "Нові російські бабки", яким явно нічого втрачати і виступи в включеному Криму вже не зможуть зашкодити їхній репутації", - робить висновок Олександр Лієв.