У столичних медичних закладах навчились обходити систему електронних закупівель Prozorro. Завдяки цим схемам у лікарні завищують ціни на тендерах, а в них беруть участь лише декілька компанії.

Про це повідомив керівник відділу боротьби з корупцією Центру "Ейдос" Гліб Канєвський під час прес-конференції. 13,8% закупівель для столичних медзакладів проводять за "тіньовими схемами". Для цього використовується розмитий опис предмету покупки, а у переможців можуть бути відсутні документів на момент подачі заявки. Часто умови тендерів прописують під власних постачальників.

"Медичні установи Києва - це лідери за кількістю оголошених закупівель у системі. Тому і найбільша кількість скарг від учасників торгів саме на них. Важливо аби вони швидко розглядалися організаторами торгів, щоб формувати довіру бізнесу", - наголосила експерт Transparency International Україна Віктор Нестуля.

79 % закупівель мають низьку якість оголошень, а 72,5 % - низьку конкурентну активність. Ольга Зеленяк зазначила, що у Київському міському клінічному онкологічному центрі під час закупівлі професійних німецьких швабр Vermop вказали, що предметом закупівлі є "пристрій з утримувачем та насадкою". Учать у тендері брав лише один учасник. 50 таких швабр закупили за 123 тисячі гривень, тобто одна коштувала 2,5 тисячі.

Перинатальний центр у Києві мав закупити послуги із прання білизни. Вони встановили, щоб у кандидатів була наявні виробничі та адміністративні приміщення, які належать учаснику тендеру на правах власності. Досвід роботи кандидата має бути не менше п'яти років. Але у пропозиції переможця відсутні документи, які доводили відповідність вимогам.

Популярні новини зараз
Якщо не хочете плакати через платіжки: споживачам електроенергії дали час до 3 травня Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією
Показати ще