Випускникам шкіл, які готуються стати студентами, потрібно вже зараз шукати кругленьку суму. Найчастіше факти здирництва грошей із абітурієнтів були зафіксовані саме у київських ВНЗ, пише "Антикор".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяА у вищих навчальних закладах по всій Україні зафіксовано 381 порушення.Із них – 101 випадок здирництва.
80 університетів не гарантують вибір дисциплін студентами. У понад 150 випадків ВНЗ не надають повної інформації про себе.
Читайте також: Головний військовий ліцей України очолив важко контужений ректор
У перший день вступної кампанії виконавчий директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний презентував результати моніторингу порушень в українських ВНЗ.
Спеціальний ресурс Profrights фіксує зареєстровані порушення і візуалізує їх на карті та за допомогою діаграм.
"Інформацію ми отримували з відкритих джерел: повідомлень правоохоронних органів, прокуратури, поліції, СБУ, реєстру досудових розслідувань, повідомлень із медіа, від викладачів та студентів. Вони проходили ретельну перевірку. серед усіх порушень було зафіксовано й 47 випадків недотримання прав викладачів", – розповів Єгор Стадний.
Антилідерами в рейтингу київських вишів за версією CEDOS стали: МАУП, НАУ, Київський медуніверситет імені О. Богомольця.
Відзначилися й житомирська філія Торгово-економічного університету та філія Університету харчових технологій у Кам'янці-Подільському.
Крім того, зафіксовано порушення й у Львівському інституті економіки і туризму, Аграрному львівському університеті й Комерційній академії.
Ще один вид нелегального застосування студентів на користь університету - примусові відробітки за поселення в гуртожитки. Їх практикують у Харківському політехнічному.
Також зафіксовано порушення в Одеській юридичній академії, Університеті харчових технологій та Медичному університеті.
Ужгородський і Мукачівський університети відзначилися хабарями на сесії. До них у переліку порушників приєдналися виші Миколаївщини й Черкащини.