Магнітні анальні сфінктери вперше імплантували чотирьом американцям, які страждали від хронічного нетримання калу.

Всі операції пройшли у флоридській філії клініки Мейо в Джексонвіллі. Кожне втручання зайняло близько 45 хвилин, і пацієнтів виписали додому вже на наступний день після імплантації, пише N+1 з посиланням на офіційний реліз медзакладу.

Повідомляється, що пристрій Fenix ​​Continence Restoration System, розроблений компанією Torax Medical, являє собою титанові намистини з магнітним осердям, нанизані на гнучку кільцеву струну з того ж металу. Підібрану за розміром систему хірургічно поміщають навколо анального каналу за допомогою спеціального провідника, і сила тяжіння окремих сегментів підтримує його в закритому стані. При напруженні магніти розходяться, не перешкоджаючи дефекації, після чого повертаються в початкове положення. Пристрій не вимагає налаштування і джерел живлення.

Читайте також: В Україні вперше трансплантовано легені від живих донорів

До застосування система Fenix ​​була схвалена управлінням по продуктах і ліках США (FDA) в грудні 2015 року після клінічних випробувань за участю 35 осіб. Імплантація системи рекомендована тим пацієнтам з хронічним нетриманням калу, яким не допомогло або протипоказане консервативне або мінімально інвазивне лікування.

Популярні новини зараз
Залишать останню сорочку: які речі не будуть вилучати в ухилянтів-боржників "Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам В Україні впроваджують новий спосіб оплати за тепло: що тепер робитимемо Ціни на популярний продукт взлетіли до небес: чому українці вирішили його ігнорувати
Показати ще

Хірург Пол Петтіт, котрий провів усі чотири операції, розповів, що нетримання калу найчастіше зустрічається у жінок. Понад 20% з них після 45 років мають цей стан. До нього призводять пошкодження м'язів і нервів промежини при пологах, операції на прямій кишці та її опромінення, цукровий діабет.