В даний момент більшість із закуплених за міжнародними програмами препаратів для лікування дитячої онкології та гемофілії лежать "мертвим вантажем" на складах виробників або зупинилися на українській митниці. Винні в цьому компанії-прокладки, які виграли тендери на поставку ліків і вже місяць не бажають підписувати контракти.

Як повідомляє "Центр протидії корупції" (ЦПК), поки ліки псуються на кордоні, в Міністерстві охорони здоров'я йде торг: дистриб'ютори, які роками отримували надприбутки за паперову роботу або перепакування препаратів, шантажують міжнародні організації і вимагають прибрати з контрактів держпідприємства МОЗ, які здійснюють "розмитнення" ліків.

За збереження старих схеми борються окремі українські дистриб'ютори - компанії з "групи Багрія" (Петро Багрій, президент асоціації "Виробники ліків України" - ред.) І ТОВ "Людмила Фарм". Згідно з даними ЦПК, саме вони до передачі закупівель ліків міжнародним організаціям вигравали по 96% тендерів кожна в своїй програмі.

Читайте також: Онкохворі в Києві залишились без ліків через спекуляції виробників

"Не виключено, що саме з метою саботажу міжнародних закупівель, ці фірми-прокладки вийшли і торги, запропонувавши кращу ціну. Тепер дистриб'ютори під різними приводами затягують підписання контрактів", - повідомляється на антикорупційному порталі.

Популярні новини зараз
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Показати ще

У той же час, громадські та пацієнтські організації запропонували дистриб'юторам компроміс - добровільно оприлюднити свої договори з виробниками і показати реальні ціни, за які вони закуповують ліки. "До цих пір цього ніхто не зробив і зрозуміло чому", - відзначають фахівці "Центру протидії корупції".

За їх словами, якщо закупівельна ціна на препарати виявиться в рази менше, ніж та, яку вони вже запропонували на тендерах, такі компанії як "Людмила Фарм" або інші компанії з "групи Багрія" миттєво виявляються в чорному списку, а їх діяльність підпаде під юрисдикцію правоохоронних органів України.