Про те, що завдяки дослідженням, вдалось нарешті вивести точну формулу щастя, заявили математики з Університетського коледжу Лондона (University College London, UCL).

Вчені зуміли зробити точний розрахунок, як почуття провини і заздрість по відношенню до інших псують нам життя. Як повідомляє The Daily Mail, математики провели дослідження, в якому взяли участь 47 добровольців, які не були знайомі між собою. Вони мали виконати кілька завдань, щоб можна було оцінити їхній рівень щастя при впливі певних факторів.

Учасникам експерименту було запропоновано розділити певну суму грошей, яку їм видали в якості призу, між незнайомими людьми. Дослідники запропонували добровольцям також зіграти в азартні ігри та поспостерігати, як інші виграють або програють. Під час цих ігор вчені записували, як змінювався настрій учасників в залежності від того, програвали вони чи вигравали.

В результаті експерименту виявились дивні речі. Так, ті, хто в першому експерименті готовий був розлучитися з великою сумою грошей, в подальшому засмучувався, якщо вигравав багато, оскільки відчув при цьому провину перед іншими. А ось при програші у більшості добровольців виникало почуття заздрості.

Дослідники переконалися, що нерівність результату знижує рівень щастя людини. І це не залежить від того, домоглась вона більшого, ніж інші, чи ж навпаки.

Популярні новини зараз
Закували у кайданки і кинули обличчям у землю: ТЦК по-звірячому мобілізували чоловіка – відео Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
Показати ще

Читайте також: Депресія зміцнює кохання

Також вчені встановили, що на рівень щастя людей впливають їх симпатія чи антипатія до тих, з ким вони спілкуються.

На підставі отриманих даних математики вивели рівняння з кількома змінними, яке включило в себе всі фактори, що впливають на стан щастя. У ньому знайшлося місце очікуванням по відношенню до зовнішнього світу.

Вчені переконались, що один внутрішній настрій не робить людину абсолютно щасливою. Кінцевий результат залежить від того, наскільки щасливі люди, які оточують нас. Автори формули зазначають, що людина може бути повністю щасливим лише тоді, коли щасливі і люди, які оточують її.