У групі "Повернись живим" заявили, що сепаратисти відмовляються воювати, і тому минула ніч стала для українських бійців однією із найспокійніших за останній час.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Сєпари" розслабились, воювати не хочуть. Вночі тихо було". Це фраза не полегшення. Але трапляється її говорити значно рідше, ніж протилежне. Найгірше, що до всього звикаєш. Особливо до поганого. Підшліфовуєш себе, вчишся і в результаті примирюєшся. Стаєш черствим чи безжальним, чи навіть байдужим.
Отак приїжджаєш до хлопців на передову, цікавишся, як минула ніч. Чуєш, як щось по околицях бахкає, - питаєш, що це і де. А вони без особливих емоцій говорять, що це, як завжди. Що все буденно. Що на стрілкотню навіть уваги не звертають, міномети і гранатомети - звична річ. А коли дуже сильно бахкає, кажуть: "жарко"", - повідомили в групі.
Читати також: Рада Європи проміняла Україну на "російські цінності"
В "Повернись живим" переконані, що люди, які рік тому чи два були звичайними вчителями, продавцями, підприємцями, фермерами, вже звикли до обстрілів і не звертають на них уваги.
"У вас є хтось на війні? От це якраз вони, ваші родичі чи знайомі, звикли до мінометів, до свисту куль, до вибухів. Це, знаєте, коли гримить грім, але ти точно знаєш, що це просто повітря і нічого страшного. А вони отак чують такий самий грім, тільки впевнені, що без наслідків вони не можуть. Але звикають до того, що гримить.
Дуже б хотілося, щоб такі звички викорінювались з поверненням додому. Щоб місяць-два - і вони припиняли вважати звичним і буденними стрілкотню чи міномети. Щоб на запитання "як справи?", говорили: "жарко" і мали на увазі спекотну літню погоду, а не снаряди артустановок", - додали у "Повернись живим" і попросили у всіх небайбужих українців допомоги.
"Зараз ми можемо допомогти нашій арміі бути сильнішою. Тепловізор Pulsar Quantum XD38, вартістю 2500$, потрібно придбати нашим військовим, щоб у них була не звичка, а можливість - бачити вночі підступного ворога.
А вже по поверненню військових додому ми, ті, хто не на війні, повинні допомогти їм адаптуватися і здобути приємні звички", - повідомили в групі.