Не існує жодного року, коли на Землі не відбувалася б якась війна. Зрештою вся історія людства – це історія військових конфліктів.

Однак як виявилось, військові конфлікти можливі не лише між людьми, а й між тваринами, при чому, нашими найближчими генетичними родичами - шимпанзе.

В Танзанії, в Національному парку Гомбе-Стрім протягом чотирьох років відбувались події, які дійсно нагадували справжні бойові дії, а не локальні сутички, повідомляє mydiscoveries.ru.

Зоолог Джейн Годвелл у 1974 році виявила, що одна зі спільнот шимпанзе, яка до цього жило мирно, розділилося на дві підгрупи: Касакела і Кагаме (такі назви їм присвоїли зоологи), та оселилися на півночі і на півдні відповідно. У складі Кагаме налічувалося шість дорослих самців, три дорослих самки і одне дитинча. До складу групи Касакела входило набагато більше членів: дванадцять дорослих самок, вісім дорослих самців і також одне дитинча.

Початком Війни Шимпанзе зоологи ввжають 7 січня 1974 року, коли група з шести дорослих самців Касакела атакували самця на ім'я Гобі з групи Кагаме, який собі спокійно їв на дереві. З того самого дня аж до 1978 року між двома воюючими угрупованнями не раз відбувалися запеклі бої. Зоологи не раз натикалися на понівечені тіла шимпанзе на місцях сутичок. В результаті боїв були вбиті всі шість дорослих особин Кагаме. Після цього Касакела заволоділи колишньою територією Кагаме.

Популярні новини зараз
Серпень принесе додаткові гроші: кого з пенсіонерів порадують доплатами ТЦК готує масові рейди на вулицях та блокпостах: на кого полюватимуть Лише одна чашка може обернутися лихом: вчені назвали напій, що призводить до сліпоти Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців
Показати ще

Читайте також: Шимпанзе сумували і плакали над тілом свого друга

Але Касакела недовго святкували успіх: заволодівши територіями свого ворога, вони впритул наблизилися до іншого товариства мавп - Каланде, яке налічувало в своєму складі кілька десятків особин. Перші ж сутички на кордонах показали, що сили двох спільнот вкрай нерівні, і члени Касакела після кількох програних боїв і кривавої розправи над членами їхньої спільноти поспішили відступити на свої старі території, поступаючись місцем новій силі - Каланде.

Вченим спочатку важко було повірити, що шимпанзе здатні на таку довгу ворожнечу, на такі запеклі сутички, які так сильно схожі на війни людей - ті ж криваві бої, ті ж викрадення, ті ж поневолення в рабство.

Але протягом цих чотирьох років багато вчених приїжджали в Національний парк Гомбе-Стрім і на власні очі спостерігали за діями двох спільнот.