Нацбанк підняв курс долара ще на 40 копійок

поділитись
Сьогодні як офіційний, так і ринковий курс - найвищий в цьому році. Протягом наступних 11 місяців будуть великі коливання вартості американської валюти

Нацбанк встановив офіційний курс на сьогодні 24,55 грн за долар. Це найвищий показник цього року. Ще минулої п'ятниці курс НБУ був 24,15 грн. За вихідні вартість американської валюти в обмінниках піднялася до 27,2-27,5 копійок. Зазвичай філії банків виставляють вищі ціни у великих торговельних центрах.

"Такий стрибок долара пов'язаний із багатьма факторами – із подешевшанням зерна на міжнародних ринках, слабкою банківською системою, великим попитом на валюту всередині країни і непрофесійними діями Нацбанку, - говорить "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Читайте також Економічний зріст ніяк не пов'язаний із роботою нашого уряду - експерт

За його словами, вартість долара в обмінниках найближчим часом може знизитися.

"Це буде після надання наступного траншу позики Міжнародним валютним фондом. Справа в тому, що зараз притік валютної виручки в Україну суттєво зменшився. До речі, йде така негативна тенденція, що навіть заробітчани стали надсилати до нас значно менше коштів. І виходить така ситуація, що попит на валюту великий, а її притік малий. Як наслідок, долар дорожчає. Іноземна позика збільшить валютні обсяги в Україні, тому гривня укріпиться", - пояснює фахівець.

Він вважає, що до кінця року долар подорожчає до 29 грн. У раді позитивного сценарію – залишиться на теперішньому рівні – 27 грн.

"Цього року прогнозують меншу інфляцію. Долар дорожчатиме пропорційно до неї. Однак через серйозні коливання на нафтовому ринку й через нестабільність нашої економіки коливання будуть дуже великими – на 1,5-2 грн зі кілька місяців", - каже Олександр Охріменко.

Нагадаємо, що в державний бюджет народні депутати заклали курс 24,1 грн

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Куср долара, причини подорожчання долара Олександр Охріменко, прогноз курсу на рік, Український аналітичний центр Володимир Мукан
Згідно з традиціями давньої церкви, до яблучного Спасу було приурочено освячення різних плодів
0
0
14:45 19.08.2018
Дорофєєва позує в образі зі зйомок спільного з Монатиком кліпу на пісню "Глибоко"
0
0
14:00 19.08.2018
Щоб визначити "оптимальне" навантаження фахівці проаналізували дані 55 тисяч чоловіків
0
0
12:12 19.08.2018
Кому можна, а кому не можна їсти цей фрует
0
0
11:45 19.08.2018