Ненасичені жирні кислоти омега-3 і омега-6, які використовуються для виготовлення масла, що захищає від раку, вчені виявили у насінні деревовидних півоній.

У своєму дослідженні ботаніки з Наукового центру дослідження рослин при Китайській академії наук вивчили дикі види і одомашнені сорти деревовидних півоній і виявили, що всі вони містять велику кількість альфа-ліноленової кислоти, яка відноситься до омега-3. Таким чином використання цих рослин знижує дисбаланс і ризик розвитку захворювань, в тому числі раку, пише NEWS.am Medicine з посиланням на South China Morning Post.

Вчені зазначають, що ненасичені жирні кислоти необхідні для здоров'я людини, проте в щоденному раціоні вони повинні бути представлені в рівній мірі. Дієтологічні дослідження показують, що в їжі сучасних людей це співвідношення становить 15 до 1 на користь кислот омега-6. Такий дисбаланс підвищує ризик розвитку багатьох захворювань, наприклад серцево-судинних, раку і аутоімунних синдромів.

Читайте також: Рак ока стане виліковним

Нині альфа-ліноленова кислота міститься в харчових добавках, що виготовляються з рибної сировини. Але через промислове забруднення і надмірний вилов риб'ячий жир не може більше служити джерелом ненасичених кислот.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам виплатять по 870 гривень на місяць: хто отримає надбавку Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Показати ще

Деревовидні півонії в свою чергу здатні знизити темпи вилову і врятувати популяцію риб, що стрімко зменшується.