У керівництві Нацбанку України неодноразово заявляли, що НБУ не несе відповідальності за падіння курсу гривні, але насправді, відомство відповідає за це.

"Загальна політика НБУ і уряду полягає в тому, щоб знижувати курс грошової одиниці", - заявив в інтерв'ю на телеканалі "112" народний депутат України II, V та VI скликань Володимир Лановий.

Екс-міністр (Лановий двічі був на посаді міністра, в т.ч. економіки) відзначив, що "післямайданівська" політика влади щодо грошової системи руйнує побут громадян України, їх добробут і ресурси підприємств.

"У нас це рукотворний процес. Ми ж бачимо, що курс поправляється в ту або іншу сторону невеликими сумами, за рахунок коштів Національного банку. Це таке оперативне управління курсом. А НБУ витрачає на операції по зміцненню або ослаблення курсу не більше 50 млн дол. за торговий день. Це дуже маленька сума для величезної країни", - пояснив експерт.

Читайте також: Скоро долар "підскочить" до 50 гривень - економіст

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Гривню знецінювали, випускаючи додаткові суми грошових знаків, які відразу надходили в обіг, розповідає Лановий: "Вони не йшли всім 43 мільйонам громадян України, а вони йшли певним фінансовим структурам, які потім ними розпоряджалися".

"У 2015 році було випущено додатково 400 млрд гривень. У 2014 році на 200 млрд було емісії в режимі рефінансування окремих банків - нібито це стабілізаційний кредит. ... І ще 200 млрд було куплено облігацій у банків - НБУ дав ці гроші банкам для їх операцій. Це було подвійне збільшення грошових потоків і це не могло не відбитися.

Банкіри - не дурні, вони розуміють, що якщо дають зайві гроші, значить, курс буде провалюватися. Значить, треба швидко гривню скидати і брати долари. Тому нічого лукавити: коли відбувається друкування грошей і провалюється курс - на цьому заробляють учасники цього процесу", - пояснив співрозмовник "112".

Читайте також: Керівник ВТБ звільнився після співпраці з Гонтарєвою - Дубинський

У той же час, за словами політика, йшов процес збагачення олігархів - тих, хто має доступ до грошової системі, до інших активів. І великою підмогою цьому була "непублічність, скритність, тіньовий характер, кулуарний характер якихось домовленостей, якихось тендерів за операціями НБУ ".

"У кожному олігархічному холдингу є свій банк. І цей банк отримує такого роду допомогу, а потім дає своїм заводам під дуже низькі відсотки, тому що їхні заводи, фактично, банкрути, вони не модернізуються.

Це дуже важливий момент, ключовий для нашої економіки - олігархи не модернізують заводи, тому що вони їх взяли, щоб викачати звідти прибуток і відвезти в тихі гавані ", - підсумував екс-міністр.