Інститут присяжних існує в Україні впродовж чотирьох років, відколи в квітні 2012 року в Кримінально-процесуальний кодекс внесли відповідні зміни. Але, як показує практика, належного ефекту це не принесло і під час судових засідань вони приймають рішення, схожі з суддівськими. Про це повідомляє видання "Сегодня".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Присяжні так чи інакше залежні від рішення судді: проста людина навіть підсвідомо не вірить думці профі. А це вже упередженість", - розповів адвокат Олег Бойко.
Читайте також: Суд відновив на посаді міліціонера, який не пройшов атестацію
Норма в Кримінально-процесуальному кодексі про роботу присяжних, за словами адвоката у кримінальних справах Євгенія Кузьміна, існує тільки на папері й працює тільки формально. Він наголосив, що за весь період їх залучали на судові засідання тільки 10-12 разів. На збір присяжних потрібна велика кількість часу, а якщо хтось один не з'явиться на слухання, то засідання просто переноситься. Через це судовий процес може тривати дуже довго.
Нагадаємо, незаконно ув'язнена в Росії українська льотчиця Надія Савченко визначилася з першим законом, який вона ініціює після повернення додому. Вона планує відновити в Україні повноцінний суд присяжних.