Банки не хочуть кредитувати фермерів. Вони виставляють складні умови, не беруть під заставу стару техніку чи землю. Пропонують агропідприємствам кредити під 20-30%, а іноді й під 60% річних. Про це проінформував "Урядовий кур'єр" із посиланням на заяву голови Аграрної партії України Віталія Скоцика.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"У Польщі фермери отримують кредити під три відсотки. Це "довгі" кредити на 30 років. Українські банки просять удесятеро більше й на короткий термін", – говорить політик.
Зараз на полях сільськогосподарського підприємства "Агат" у селі Симонів Гощанського району на Рівненщині жнива в розпалі. Молотять ріпак, потім – пшеницю. Тобто, в сезон аграрна сфера потребує значного вливання коштів.
Читайте також: Ціни на хліб піднімуться через дефіцит зерна за кордоном
"Рік починають дуже тяжко. Посівну проводимо на кредитах. Цього року брали під 26 відсотків річних. А деякі банки пропонували під 60", - каже Віталій Друзюк, директор "Агату".
Для порівняння: фермери в Західній Європі працюють на прямих дотаціях. У Польщі це 350 євро на гектар.
"Скільки комерційних банків в Україні отримали рефінансування від Нацбанку? Скільки з них збанкрутували після того? До НБУ не повернуто близько 112 мільярдів гривень. Вони могли б піти в реальну економіку, де пшеницю перетворюють на борошно, а потім - на хліб", – сказав Скоцик.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські аграрії вигадали нову причину для того, аби підняти ціни на хліб. Тепер таким приводом став дефіцит зерна за кордоном. Через це українські виробники планують продати на експорт трохи більше, ніж було заплановано.