Сьогодні в Україні та світі вшановують 150-річчя від дня народження глави Української греко-католицької церкви, митрополита Андрея Шептицького. З цієї нагоди у Львові на Святоюрській площі відкриють пам'ятник предстоятелю церкви. В урочистостях братиме участь президент Петро Порошенко.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема президент прийме участь в урочистій академії з нагоди ювілею провідника церкви в оперному театрі.

За попередньою інформацією УГКЦ, урочисте свято відбудеться за участі близько 70 тисяч паломників.

Також з нагоди вшанування пам'яті митрополита у Святоюрському соборі о 10 годині розпочалась Божественна літургія, яку очолив глава УГКЦ Святослав Шевчук. На площі біля Собору встановили екрани, щоб люди могли бачити пряму трансляцію з церкви. Митрополит Андрей спочиває у крипті собору Святого Юра.

Читайте також: В історичному музеї відбудеться виставка пам'яті Шептицького

На урочисті заходи у Львів запросили родину митрополита Шептицького з Польщі. Донині у Канаді і сусідній країні живуть дві доньки брата Шептицького – Леона, а також його онуки та правнуки. Загалом родина Шептицьких на сьогодні налічує понад сто осіб.

Сьогодні у Львові відкриють пам'ятник роботи скульптора Андрія Коверка. Цей постамент був встановлений за життя митрополита Шептицького восени 1932 року у греко-католицькій академії. Також у 1935 році на подвір'ї Національного музею було встановлено пам'ятник митрополитові авторства Сергія Литвиненка. Обидві скульптури знищила радянська влада.