Люди, які ще торік поклонялись тілу мертвої жінки знову почали таємно збиратись в одному із будинків, а священник, котрий відкопав тіло померлої дружини знову править у церкві.

"Ті, хто хоч один раз побував у секті у кому "промили мізки" уже не зможуть спокійно жити далі. Вони знову шукатимуть собі пастора. Тож нам слід очікувати всплеску сектанства", -повідомляють психологи.


В одній з церков Києва священник створив громаду довкола себе, якій забороняв мати документи, звертатись до лікарень, користуватись мобільними телефонами.

У Бортничах колишній настоятель православного храму, отець Миколай, викопав з могили на території церкви труну з тілом своєї коханої і встановив його посеред святині. Він заявив, що жінка - свята, закликав прихожан молитися на неї, і навіть дозволяв торкатися до тіла. Але перелякані парафіяни вирішили викликати міліцію.

Настоятеля православного храму в Бортничах Миколи Наслудова, через якого розгорівся скандал, днями випустили на волю під особисті зобов'язання, повідомляє "Сегодня".

Про колишнього священика люди кажуть, що він відрізнявся дивацтвами. "Під час служби він міг раптово почати кричати без приводу. Дуже негативно ставився до цифр: своїх прихожан він закликав позбавлятися від них навіть у документах. Заставляв вирізати номера в паспортах, знищувати ідентифікаційні коди", - розповів один з прихожан Дмитро Даченко. Але, незважаючи на дивацтва, люди йому вірили: лише на території храму проживало близько 85 прихожан. Місцевим жителям батюшка розповідав, що вони бездомні, і він дав ім прихисток "Серед мешканців були старі й молоді люди, навіть діти у віці 3-4 років. Всі вони слухалися батюшку беззаперечно. Але деякі з них в розмові з місцевими жителями зізнавалися, що продали своє житло, а гроші віддали в церкву", - говорить місцева жителька Олена Лазоренко.

Читайте також: Ватикан канонізує матір Терезу

Жителі Бортничів, та родичі тих, хто раніше побував у церкві, побоюються відновленню роботи секти, адже в Україні нема жодних заборон щодо їх діяльності, тож захистити тих, хто легко піддається впливу, нема кому.