Заборгованість споживачів за холодну воду та водовідведення перед ПАТ "АК "Київводоканал" сягнула суми у 968 мільйонів гривень. Такий розмір боргу встановлений на перше січня.

Про це повідомляє прес-служба "Київводоканалу". Зазначається, що протягом минулого року заборгованість збільшилась на 8,4%, або на 75,4 мільйона гривень. Найбільшими боржниками за водопостачання є житлові організації та мешканці столиці. У 2015 році рівень їх заборгованості зросла на 30 мільйонів гривень. Тепер ця сума становить 848,9 мільйонів гривень.

У квитанції мешканця столиці частка оплати за холодну воду і водовідведення становить до 10%. Середньостатистична родина з трьох людей сплачує за послуги приблизно 45 гривень.

Заборгованість теплопостачальних організацій загалом становить 86,3 мільйона гривень. ПАТ "Київенерго" має борг у сумі 75,6 мільйонів гривень, а ТОВ "Єврореконструкція" - 10,3 мільйона гривень.

Читатйте також: Киянам підвищать тарифи на опалення

Бюджетні установи заборгували за водопостачання 12,7 мільйона гривень. Але їх борг у минулому році зменшився на 18,1%. В той же час решта споживачів наростили заборгованість до 35,1 мільйона гривень.

Нагадаємо, заборгованість споживачів у Києві за використану у 2015 році теплову енергію збільшилась на 172 мільйона гривень. Сума вже перевищила 1,9 мільярдів гривень.

Найбільш критична ситуація з розрахунками за тепло, опалення та гарячу воду перед "Київенерго" спостерігається у споживачів Шевченківського, Голосіївського та Печерського районів.