Тварин абсолютно не цікавлять такі дурниці, як зусилля, витрачені людьми на проектування, прокладку та захист елементів інфраструктури. Тварини живуть своїм життям і діють на свій розсуд. Тому, деколи мимоволі, але дуже часто усвідомлено вони завдають шкоду лініям зв'язку. І шкода ця інколи сягає страшних масштабів.

Мавпочки - провісники блекауту


Свіжий приклад: на початку червня доступ до Інтернет в Кенії заблокувала мавпочка, вивівши з ладу ключовий вузол електромережі у місцевого провайдера. Мавпа звалилась з даху електростанції на трансформатор і зламала його. Інші трансформатори не витримали різкого зростання навантаження і відключилися один за одним. Після цієї поламки знадобилось 4 години на те, щоб відновити Інтернет в будівлях кенійських користувачів. До речі, мавпу так і не знайшли – схоже, що з нею нічого не сталося.

Куниця проти андронного коллайдера


Коллайдер викликав величезну хвилю істерії навколо міфічної ймовірності випадково створити чорну діру – хтось подавав до суду, хтось протестував з плакатами біля прохідної наукової установи, хтось збирав підписи під петиціями.

Але найспритнішою виявилась звичайна куниця, яка в квітні 2016- го просто проникла всередину коллайдер і викликала коротке замикання, завдавши світовій науці нищівного удару. Вченим пішло кілька тижнів на те, щоб відремонтувати і заново відкалібрувати обладнання. Однак, ймовірність повторного інциденту висока - куниці в тих краях зовсім перестали боятися людей і машин.

Акули атакують


Інженери давно звернули увагу, що кількість ремонтів кабелів на дні світового океану помітно перевищує розрахункові показники - в морській безодні відбувалося щось підозріле. Однак, лише в 2014-му Google знайшла причину незрозумілої аномалії - виявилося, що акули цілеспрямовано шукають і кусають кабелі. Можливо, їх приваблює електромагнітне випромінювання, яке для деяких видів акул є основним інструментом для полювання. Коли фахівці зіставили сумарну протяжність кабелів під водою і кількість акул, то зрозуміли, що проблема ця грандіозна – сьогодні вона стоїть в одному ряду з такими серйозними загрозами для міжнародних ліній зв'язку як зрушення земної кори і техногенні катастрофи.

Популярні новини зараз
Потрібно мобілізувати у першу чергу: ексчиновник розповів, хто має поповнити лави захисників Україна забуде, що таке війна: ясновидець розповів про майбутнє нашої країни та про те, коли закінчаться бойові дії Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення Старі сковорідки не доведеться викидати: як у домашніх умовах подарувати посуду друге життя
Показати ще

Єноти проти "Теватрон"


Інцидент стався в травні 2006 року і став причиною виведення з експлуатації чиказького прискорювача частинок "Теватрон". Група єнотів намагалась забити травою і іншим рослинним сміттям технічні шахти комплексу - звірятка вирішили спорудити лігво над головами вчених. науковцям довелось на кілька днів залишити науку і дати бій окупантам. В 2011-му прискорювач закрили, а єноти в тій місцевості живуть і понині.

Білки знеструмлюють США


Експерти всерйоз вважають, що для енергосистеми величезної країни кілька гризунів набагато небезпечніші за зграю хакерів. До 30 підтверджених випадків аварій на підстанціях і лініях електропередач щороку - це більше, ніж кількість тропічних циклонів, що обрушуються на американське узбережжя Атлантики. Потрібно врахувати, що мова йде лише про великі інциденти, оскільки кількість пригод з приватним обладнанням не піддається обліку. Іноді білки лізуть вглиб електрощитів, щоб заховати горіхи, але куди частіше просто точать об обладнання зуби, які ростуть у них на протязі всього життя. Пік небезпеки припадає на травень і осінній період з жовтня по листопад.