У Чорнобильській зоні побудують сонячні електростанції

поділитись
На території зони відчуження є трансформаторні підстанції, високовольтні лінії електропередач, які необхідні для проекту відновлювальної енергетики

Декілька інвесторів з Канади зацікавились будівництвом сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Також там можуть з'явитись заводи з виробництва біопалива.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час канадсько-українського бізнес-форуму, передає прес-служба відомства.

"Від канадських бізнесменів прозвучало кілька реальних пропозицій, які стосуються можливого будівництва. У першу чергу ми будемо розглядати варіант розвитку альтернативної енергетики у зоні спеціального промислового використання, адже урядом ухвалено рішення на решті території створити заповідник, який виконуватиме буферну функцію перед зоною спеціального промислового використання", - розповів міністр.

На території зони відчуження, за його словами, є трансформаторні підстанції, високовольтні лінії електропередач. Вони є необхідними складовими для проекту відновлювальної енергетики. Канадських інвесторів сонячна енергетика, оскільки в зоні відчуження є недозавантажені мережі та нижча вартість оренди землі.

Семерак зазначив, що для цього інвестиційного проекту необхідно законодавчо врегулювати земельні відносини у цій зоні. Наразі, тут є шість тисяч гектарів незадіяних земельних ділянок.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
сонячна енергія, Чорнобильська зона
Це сталося в лікарні, куди він потрапив після падіння від запаморочення
0
0
10:58 18.03.2018
Він розповів про майбутні "успіхи"
0
0
10:24 18.03.2018
Реєстрація дозволить підтверджувати особу через телефон
0
0
10:02 18.03.2018
Українці вкотре піднялись на медальний п'ядестал
0
0
09:51 18.03.2018