Звіт G7 починається із заяви про те, що енергетичний сектор України знаходиться в стані кризи з моменту здобуття незалежності в 1991 році, і першочерговою проблемою України є залежність від імпорту електроенергії з Росії.

Про це Interfax.com.ua повідомив Карлос Паскуаль - старший віце-президент консалтингової компанії IHS, яка в минулому році на запрошення Мінфіну України аналізувала полегшення податкового навантаження для приватного сектора газовидобутку.

"У 2015 році частка імпорту газу впала до 45%, а з Росії - до 18%. Україна в даний час здійснює імпорт газу через Польщу, Угорщину і Словаччину, а також Росію... У 2015 році імпорт з Європи становив 28% споживання газу в Україні, але більша його частина має російське походження", - відкрив подробиці держзакупівель Паскуаль.

Це стало можливим тому, що тепер імпорт газу в Україну здійснює не тільки "Нафтогаз", а й "ряд нових приватних імпортерів".

Днями раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман не виключив закупівлю газу в Росії на кредитні гроші, які можуть бути надані Світовим банком.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

"Український уряд прийме позитивне рішення, якщо "Газпром" зробить правильну пропозицію", - заявив він в інтерв'ю Reuters. Зокрема, Гройсман повідомив, що Україна розраховує отримати від Світового банку кредит в 500 млн доларів на закупівлю газу.