Влітку часто виникають розлади шлунково-кишкового тракту. Самі розповсюджені - це харчові токсикоінфекції, які виникають внаслідок сподживання не дуже якісних або забруднених продуктів (або якщо людина забуває про гігієну рук).

Харчове отруєння. Фото: Youtube
Харчове отруєння. Фото: Youtube

Світлана Федорова, лікарка-інфекціоністка, розповіла в етері каналу Труха про те, як запобігти харчовому отруєнню і що робити, якщо воно вже сталося.

Що важливо знати?

Саме влітку отруєння найчастіше виникають,якщо вживати в їжу молочні продукти, тістечка з кремом, страви з майонезом та морепродукти (особливо креветки). Також небезпечними є яйця, м'ясо, які постояли в теплому місці.

Харчові токсикоінфекції проявляються такими симптомами, як:

Популярні новини зараз
Гребуть усіх, навіть з проблемами зі здоров'ям: ТЦК можуть мобілізувати "тимчасово непридатних" українців Торкнеться клієнтів усіх банків: в Україні з 1 серпня нові правила розрахунку карткою Оштрафують без попередження: українцям дали лише сім днів - кого вже чекають у ТЦК Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей
Показати ще
  • блювота;
  • нудота;
  • підвищення теператури.

Головна відмінність саме таких інфекцій - швидкий розвиток симптоматики. Буквально через годину-дві післі отруєння вже стає погано.

Як запобігти виникненню харчових інфекций?

Правила досить прості, але за їх виконанням треба ретельно стежити:

  • необхідно не тільки мити руки, а й обробляти антисептиком;
  • овочі після миття під краном слід обов'язково прополоскати в питній чи кип'яченій воді;
  • треба бути впевненими, що продукти, які ви купуєте, правильно зберігаються (наприклад, на вулиці купувати тістечка неприпустимо).

Також треба уникати вуличного фастфуду, бо це справжній розсадник інфекцій.

Що робити при отруєнні?

Лікар
Лікар
Фото из открытых источников

Головне - вчасно звернутись до лікаря або до приймального покою стаціонару. Особливо це актуально для дітей, в яких погіршення стану розвивається дуже швидко.

Перша допомога - промивання шлунку. Крім того, необхідно вживати багато рідини.

Неприпустимо вживати препарата, які зіпиняють діарею чи блювоту (наприклад, "Лоперамід"), бо це може призвести до ускладнень. Всі ліки треба узгоджувати з лікарем.

Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.

Раніше портал Знай писав Не ковтай, а жуй: несподівана причина, чому вага зростає, навіть якщо ти їси "як пташка".

Також портал інформував Втома, гірша якість сну та погана увага: як впливає на організм постійне відкладання будильнику.

Крім того, ми повідомляли Чому дієти не працюють: як схуднення перетворюється на замкнене коло