Народні депутати хочуть ввести "сміттєвий" податок, кошти з якого мають піти на подолання проблем зі звалищами в Україні. Однак, є побоювання, що розподіл цих грошей відбуватиметься не зовсім прозоро.

В зареєстрованому в парламенті законопроекті "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування розміщення побутових відходів)" (№4836) пропонується ввести новий податок. Його хочуть ввести за виробництво та імпорт упаковки і товарів в упаковці, тому законопроект також передбачає внесення на законодавчому рівні самого поняття "упаковка".

Крім того, передбачено підвищення екологічного податку за розміщення неутилізованих побутових відходів.

Читайте також: Україна тоне в сміттєвих звалищах

Ставки податку будуть залежати від виду матеріалу упаковки та щорічно індексуватимуться залежно від зростання споживчих цін. Згідно з цим документом, податок на упаковку з комібинованих матеріалів становитиме 6,18 грн./кг; з пластмаси — 5,46 грн./кг; з алюмінію, фольги — 4,62 грн./кг; картону, паперу — 1,47 грн./кг; скла — 0,63 грн./кг; дерев, текстилю 0,84 грн./кг.

Популярні новини зараз
Соціальна допомога для 60-річних: хто зможе отримати в серпні Реєстрація почалася: українці отримають по 3600 гривень щомісяця Гроші знайдуть на іншій карті: як з 1 серпня зміниться безготівкова оплата для всіх українців Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу
Показати ще

Передбачається, що податки спрямовуватимуться виключно на оплату послуг з утилізації побутових відходів. Так, кошти витрачатимуться на утилізацію так званих малонебезпечних побутових відходів за ставкою 80 грн./т. Для порівняння, зараз ця ставка становить 4 грн./т. Крім того, ставку за розміщення неутилізованого сміття хочуть збільшити вшестеро — до 4800 грн./т.

Запровадження нового податку приведе до подорожчання продукції, прогнозують деякі експерти. Вони вже навіть порахували, що за консервну банку вагою 20 г. споживачу доведеться додатково заплатити 34 коп., а за алюмінієву пивну — близько 70 коп.

Однак, з огляду на реальний стан сміттєзвалищ в Україні висловлюються сумніви, що ці кошти підуть на утилізацію упаковки, а не осідатимуть у кишенях тих, хто працює на цьому ринку.