Українська система Prozorro отримала міжнародну премію в сфері закупівель World Procurement Awards (WPA) в номінації Public Sector. Тепер Молдова має намір імплементувати українську систему електронних державних закупівель Prozorro.

"Великий плюс, що інші країни висловлюють зацікавленість в імплементації Prozorro. Молдова хоче впровадити цю систему. Я закликаю своїх молдовських колег йти цим шляхом. За підсумками 2016 року використання Prozorro дозволить заощадити близько 5 млрд. грн., А в 2017 році - 50 млрд.грн ", - заявив глава представництва Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні Шевки Аджунер на міжнародній конференції в Києві.

Президент Петро Порошенко підписав закон "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

"Після тривалої боротьби за законодавче врегулювання і реформування процедури закупівель в Міністерстві оборони нарешті завершуються. Закон є оптимальним рішенням, яке поєднує специфіку оборонних закупівель з конкретністю, швидкістю і головне - прозорістю, яка означає підконтрольність витрат суспільству. Електронні торги, які вперше були презентовані в Адміністрації президента, і в минулому році були лише експериментом, сьогодні стають обов'язковими на рівні закону для всіх ", - заявив Петро Порошенко.

Верховна Рада, 25 грудня 2015 року прийняла закон, що встановлює обов'язкове проведення всіх державних закупівель через систему електронних закупівель Prozorro з 1 квітня 2016 року для міністерств і великих держкомпаній.

Поширення системи електронних закупівель пройде в два етапи протягом 2016 року. З 1 квітня 2016 року - для всіх держкомпаній і держорганів, з 1 серпня - для інших державних замовників.

Закон передбачає поширення системи електронних закупівель на базі платформи Prozorro на весь масив державних тендерів, вартість яких перевищує 200 тис. грн для товарних закупівель або 1,5 млн грн для замовлення робіт.