Цього року українцям довелося затягнути пояси: дорожчає все, а в першу чергу – продукти харчування. Тому експерти відзначають поступовий перехід від звичної нам гречки, яка коштує близько 50 гривень, до більш дешевої – казахської, інформує delo.ua.

За даними офіційної статистики, в травні 2016 року Україна імпортувала 88 тонн гречки. Весь обсяг був завезений з Казахстану.

Вперше за останні 5 років закупівля зерна відбувалася не в Росії. Проте говорити про кардинальну зміну постачальника гречки поки передчасно, оскільки з початку сезону Росія відвантажила в Україну 6,2 тис. тонн гречки. У попередньому маркетинговому році РФ завезла в Україну 1,1 тис. тонн.

Читайте також: З кожним кварталом платіжки для українців стануть дорожчими

Україна змушена імпортувати гречку через скорочення валового збору зерна. За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, збір гречки впав більш ніж удвічі - з 282 тис. тонн в 2011-му до 128 тис. тонн в 2015-му.

Популярні новини зараз
Monobank "заморожує" особисті кошти українців: хто може залишитися без копійки Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Експерти Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) зазначають, що схожа ситуація мала місце в 2010/2011 МР, коли брак пропозиції на внутрішньому ринку призвів до того, що залишки сировинної культури реалізувалися за цінами до $1,4 тис. за тонну (близько 11,2 грн/кг), а в збутових мережах ціни перевищували 25-30 грн / кг.

"В даний час відпускні ціни на підприємствах становлять близько $800 за тонну (20 грн/кг). Порівнюючи ці показники, подальше зростання цін на крупу можливе, але з потраплянням на ринок продукції нового врожаю в серпні-вересні ціни підуть вниз", - підсумували в УКАБ.

Зараз в Мінагрополітики обіцяють, що дефіциту гречки в наступному маркетинговому році не буде. До середини травня гречкою засіяли 76 тис. га, що на 29% більше, ніж у 2015-му. Літо в цьому році буде дощове, можна сподіватися на хороший урожай цієї вологолюбної культури.

Проте якщо на ринку дійсно існує змова, то ціни не впадуть, навіть якщо нестачі крупи не буде.