Заява міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика про те, що майже половина ліцензованих в Україні фірм-видобувачів газу не працюють, говорить про те, що газ стало невигідно добувати. Про це в ексклюзивному коментарі порталу "Знай" повідомив президент Українського аналітичного центру та економіст Олександр Охріменко.

Крім того, зазначив експерт, тут є багато нюансів. По-перше, процес видобутку газу не так простий, як може здатися. По-друге, у нас дуже сильна корупція в НАК "Нафтогаз" і частина газу просто вилучається. З цієї причини, якщо у вас немає хороших зв'язків і налагоджених схем, видобуток газу буде збитковим.

За словами Охрімаенко, "Нафтогаз" відбирає газ безкоштовно і виходить компаніям видобувати самим газ, сенсу ніякого немає. Інша справа, якщо у вас своє підприємство і є, кому постачати, тоді це вже цікаво. У цій ситуації боротися неможливо ніяк, просто видобуток газу - не наш коник. В ідеалі, якщо повернути компанії, які пішли з газового ринку раніше, тому можна б було щось зробити, але не судилося, вони покинули нас.

"В принципі, газ в Україні видобувається по-дилетантськи. Вигідно добувати газ тільки Ренату Ахметову, тому що у нього пакет акцій. А просто добувати газ, щоб віддавати його "Нафтогазу", сенсу компаніям немає. Своїм газом, Україна себе не зможе повністю забезпечити, адже його жахливо мало. Важливо також пам'ятати, що видобуток газу - це ціла технологія, це тільки наші політики, сидячи у себе в кабінетах, думають, що там все так просто. На практиці ж такого немає. Все, що можна було вичавити з українських газових покладів, вже вичавили, тут дива бути не може", - підсумував О. Охріменко.

Читайте також: "Нафтогаз" почав відключати газ боржникам

Популярні новини зараз
Де в Україні більше не можна буде палити вже з 11 липня Андрій Бєдняков відібрав лаври у Сергія Притули та організував допомогу Харкову з Усиком: "Серце завмирає" Євген Кошовий та Олександр Пікалов з "Квартал 95" зустріли путіна копняками: "Що ти зириш? Виходь, х*йло" Сергій Притула не зміг зняти гроші з благодійного рахунку і віддав свої пів мільйона: "Який я тоді волонтер"
Показати ще

Як повідомлялося, сьогодні, 15 вересня, міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик повідомив, що майже половина ліцензованих в Україні фірм-видобувачів газу не працюють.