В України немає коштів для виділення необхідного фінансування для розвитку наукової галузі. Ті гроші, які виділяє держава вченим на наукові проекти та заробітні плати, не здатні підняти українську науку на високий рівень. Про це розповів голова профспілки НАН Анатолій Шороков у прямому ефірі "106 FM".

"Ми завжди пишемо - на мінімальні потреби академії. І на цей рік ми писали два мільярди і сімсот з чимось мільйонів. Далі ж два мільярди 54 мільйони. Цієї суми не вистачає на один тільки фонд зарплати з нарахуваннями, він повинен бути два мільярди 311 мільйонів. А дали два мільярди 54 мільйони. Науку, потужну і сучасну, важко робити за ці гроші", - розповів Анатолій Широков.

Читайте також: Яценюк повернеться восени - політолог

Нагадаємо, що 19 квітня Верховну Раду пікетували вчені. Як заявили організатори акції протесту, науковці вимагають виконання закону України про наукову і науково-технічну діяльність, згідно з яким фінансування науки повинно складати 1,7% ВВП. Однак, як заявляють організатори, у держбюджеті на 2016 рік на науку запланував лише 0,2% ВВП. Через це неможливо забезпечити вченим гідну оплату праці, і доводиться зупиняти наукові програми.