Верховна Рада України, для запобігання повторення ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі, планує низку законів, які піднімуть ціну за вивіз сміття та установлять певну ієрархію в роботі з відходами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ метою встановлення єдиної номенклатури і кодування відходів в Україні створюється Національний перелік відходів. Він застосовується в системі державного статистичного обліку, інших системах обліку та паспортизації відходів, розповідають "Сегодня".
Вводиться окрема ставка податку за розміщення малонебезпечних побутових відходів - 80 грн за 1 т (зараз платять за загальною ставкою для малонебезпечних відходів - 4,02 грн). За розміщення неутилізованих побутових відходів ця ставка збільшується в шість разів. Підвищувальний коефіцієнт на розміщення таких побутових відходів повинен стимулювати зусилля по їх переробці.
Запроваджується новий вид екологічного податку - на виробництво і імпорт упаковки і товарів в упаковці. Його базою оподаткування буде вага упаковки. Ставка податку залежить від виду матеріалу упаковки. Найнижча буде для скла - 0,63 грн за 1 кг, найвища - для пластмаси (5,46 грн) і комбінованої (6,18 грн).
Читайте також: Українців чекає відключення електрики
Вартість поховання побутових відходів повинна включати всі витрати, пов'язані з будівництвом і експлуатацією полігону побутових відходів, фінансову гарантію на випадок неплатоспроможності підприємства, що експлуатує полігон, і витрати на закриття і післяопераційне обслуговування такого полігону протягом 30 років після його закриття.
За твердженням влади, діючий зараз середній тариф на поховання побутових відходів в Україні (50-70 грн за тонну) не забезпечує належного поводження з ними і стимулює підприємства не утилізувати побутові відходи, а просто вивозити їх на полігони. Розмір же діючої ставки екологічного податку не сприяє зменшенню обсягу захоронення побутових відходів.