З початком літа значно збільшилась кількість вакансій на сезонні роботи, українські сайти пошуку буквально завалені такими пропозиціями. При чому, в порівнянні з минулим роком таких вакансій чи не в тричі більше.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПершість серед сезонних робіт утримує сфера обслуговування – запрошують на роботу офіціантів, покоївок, кухарів. В середньому, за роботу покоївки платять 3-5 тисяч гривень на місяць, офіціанту – 100-300 грн за зміну. В цій сфері є й більш унікальні вакансії, наприклад, інструктор в мотузковий парк, або екскурсовод на завод марочних вин чи лаборант на археологічних розкопках.
В загальному, зарплата в сфері послуг коливається від 4 до 10 тисяч гривень. Шукають претендентів на такі посади різного віку та з різним досвідом роботи.
Пропозицій є багато, але і багато людей шукає саме сезонну роботу, оскільки вона дає можливість працювати як за сумісництвом, так і за договором.
Читайте також: Європі потрібні українські різноробочі та обслуга
Трудолюбивих українців охоче кличуть працювати закордонні роботодавці. Так, половина сезонних вакансій – польські. Багато пропозицій з Німеччини і навіть з Об'єднаних Арабських Еміратів. Трохи менше пропозицій сезонних робіт з Італії, Іспанії та Ізраїлю.
Заробити за кордоном можна значно більше, ніж в Україні. Рамки середніх зарплат тут коливаються в межах 15-50 тисяч гривень. Якщо в Польщі, збираючи врожай, можна заробити від 15000 грн, то кваліфікований штукатур, наприклад, в Ізраїлі отримуватиме до 50 тисяч.
Однак, робота за кордоном пов'язана з певним ризиком - претендент іноді може зустріти недобросовісного роботодавця чи агента-посередника.
Експерти радять: при влаштуванні на сезонну роботу, не залежно від того, чи це буде в Україні чи закордоном, головне – домовитись стосовно документального оформлення трудових відносин.