Використовувати у якості будівельного матеріалу при спорудженні житла кістки та яєчну шкаралупу запропонували британські вчені.

Експерти з Кембриджського університету вважають, що такий підхід може допомогти у боротьбі з глобальним потеплінням, пише Life.ru.

Науковці цього закладу оприлюднили результати своїх досліджень, згідно з якими приблизно десята частина викидів в атмосферу утворюється в результаті виробництва бетону та сталі, що використовуються при будівництві. Щоб уникнути посилення парникового ефекту, вчені запропонували зводити міста зі штучно вирощеного матеріалу, схожого за складом з кістками людини і яєчною шкаралупою.

Читайте також: Вчені створили марсіанський бетон

У лабораторних умовах дослідники вже змогли синтезувати перші зразки штучної тканини, що складається з білка і мінеральних речовин. За висновками експертів, новий матеріал відрізняється не тільки екологічністю, а й значною міцністю.

Популярні новини зараз
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу Коли скінчиться пенсія по інвалідності: в Пенсійному фонді надали роз'яснення НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

Проте очікувати, що спорудження будинків з кісток стартує найближчим часом, поки що не варто. У вчених ще чимало роботи попереду, адже їм належить визначити, чи можливо "вирощувати" будівельний матеріал з синтетичних білків, чи для цього підійдуть тільки продукти природного походження.