Виявляється, те, наскільки людина є соціально активною, як швидко знаходить друзів та адаптується в колективі залежить від молекули. І називається вона урокортін-III.

Таке відкриття зробили наукові співробітники Інституту Вейцмана, провівши лабораторне дослідження впливу гормону стресу на соціальну активність людини, пише GoGetNews. Ці спостереження і допомогли їм визначити молекулу, що має безпосередній вплив на соціальне життя людини.

Дослідження вчені провели на лабораторних мишах, оскільки їх стресові механізми схожі з людськими. Науковці хотіли вияснити, ч чому деякі люди вільно спілкуються зі сторонніми і заводять нових друзів, а інші на це не здатні або здатні частково.

Читайте також: Індійка створила сумки для знайомств

На першому етапі спостережень мишей посадили в "соціальний" лабіринт. Там гризуни подорожували спочатку з групою "знайомих" одноплемінників і групою незнайомих. Потім був проведений аналіз і візуальний контроль за їх поведінкою за допомогою прихованих камер.

Популярні новини зараз
По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року Мобілізація з 18 травня: кого чекає посилена увага Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

Переглядаючи відео, біологи прийшли до висновку, що молекула урокортін-III, котра виділяється під час стресових ситуацій, впливає на появу нових друзів. Ті мишу, у яких показник молекули був завищений, активно заводили нових "друзів". Адаптація мишей з низьким вмістом молекули приводила до стресового стану і замкнутості.