Патріотичні гасла і гучні показові висловлювання в сторону Росії для багатьох політичних діячів уже стали частиною і політики і зручного піару. Багато народних депутатів засуджують українських громадян за те, що ті, не дивлячись на агресію з боку Росії, все ж їздять на відпочинок до Криму, купують російські товари, дивляться російські фільми тощо. Але самі ж вони спокійно ведуть бізнес в Росії або віддають цю роль дружинам, дітям і близьким родичам.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Знай" розслідував - хто з українських нардепів веде бізнес в Росії.
Читайте також: Футбольному судді погрожують розправою через орієнтацію
Депутат від БПП Роман Мацола та його брат Андрій Мацола досить успішно ведуть свій бізнес спільно з російськими бізнесменами, прикриваючись патріотичними настроями. Роман Миколайович - український політик, громадський діяч, меценат, народний депутат України, засновник громадської організації "Інститут солідарності громад", член фракції "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".
У 2004 році Роман разом з братом Андрієм заснували "Першу приватну броварню" Але з 2012 року відбулося злиття з Пиво-безалкогольним комбінатом "Радомишль", який входить в холдинг "Oasis CIS". Компанією "Oasis CIS" володіють російські бізнесмени Євген Кашпер і Олександр Лівшиць. У холдинг "Oasis CIS" також входить "Московська пивоварна компанія".
У російських ЗМІ раніше писали, що сам Путін любить пити пиво "Жигулі Барне" українця Мацоли. Його виробляють в Україні ПБК "Радомишль". Виробництво цього пива було запущено ще в 2009 році на заводі "Московська пивоварна компанія" в місті Митищі Московської обл. Ліцензію на пиво "Жигулі" до 2033 року одержали власники "Московської пивоварної компанії", а на ринок вивів бренд московський ресторан "Жигулі" на Новому Арбаті Андрія Кобзона, сина співака Йосипа Кобзона. Йосип Кобзон у 2011 році відвідував Київ з презентацією пива "Жигулі Барне". "Перша приватна броварня" Андрія Мацоли входить в топ-20 пивних брендів в Росії.
Максим Єфімов Народний депутат України від фракції Блоку Порошенко отримує прибуток від ведення бізнесу в окупованому Криму. Єфімов є співзасновником підприємства ТОВ "Домкримстрой", яке перереєструвалося в Криму після анексії. Ще недавно Єфімов був генеральним директором ПАТ "Енергомашспецсталь", а зараз він президент підприємства ТОВ "Домкримстрой". Підприємство було зареєстровано в 2015 році в Ялті. І це не дивлячись на закон який був прийнятий з огляду на анексію Криму Російською Федерацією в Україні - "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України". Закон забороняє українським підприємцям на окупованій території Криму вести бізнес.
Юрій Косюк - багатющий аграрний магнат, Герой України і за сумісництвом позаштатний радник Президента в 2014 році обіймав посаду заступника глави адміністрації Президента, відповідав за силовий блок і в той же час розвивав бізнес в анексованому Криму. Мультимільйонер контролює кримські підприємства з виробництва м'яса, курятини та вирощування фруктів - "Дружба народів Нова" і "Кримську фруктову компанію". Юрій Анатолійович володіє активами в Криму через кіпрську офшорну компанію Raftanholding, якій належить і головна власність Косюка - "Миронівський хлібопродукт". "Миронівський хлібопродукт" об'єднує 19 підприємств, які спеціалізуються на виробництві курятини, інкубаційних яйцях, кормах, вирощуванні великої рогатої худоби і виробництві готової продукції. Компанія - лідер "Наша Ряба", також виробляє м'ясні напівфабрикати під ТМ "Легко!", делікатесне яловиче м'ясо "Сертифікований Ангус", делікатесну гусячу печінку під маркою "фуагра", ковбасні вироби ТМ "Дружба Народів", "Бащинський" і "Європродукт". Стан Косюка оцінюється приблизно в мільярд доларів. А за підсумками 2015 року він увійшов до п'ятірки найбагатших українців за версією Журналу Forbes Україна.
Народний депутат від партії "Народний фронт" і керівник громадської організації "Матері мобілізованих", Лідія Котеляк надає допомогу військовослужбовцям, які беруть участь в АТО і розвиває свій бізнес в Криму. Її чоловік, громадянин України Котеляк Володимир Едуардович володіє готельним бізнесом в Ялті. Партнером в бізнесі виступає Олександр Негодченко, екс-ректор Дніпропетровського держуніверситету внутрішніх справ. Спільне ТОВ "Імперіал-2011" володіє п'ятиповерховим готелем в центрі Ялти зі спа-центром, басейном, тренажерним залом і більярдною. Співзасновником "Імперіал 2011", крім Котеляк і Негодченка є і син Лідії Котеляк Андрій Цибран.
Читайте також: Нацбанк зробив подарунок валютним спекулянтам
Андрій Сенченко, український політик, Голова Всеукраїнського руху "Сила права", який в 2014 році очолював Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування Іловайської трагедії свій бізнес в Криму приховував дуже ретельно. Сенченко був одним з активістів "Майдану", а на даний момент займається в Києві організацією позовів за "агресію" Росії. Після анексії Криму, він "втратив" на півострові підприємство "Кримзалізобетон". Підприємство націоналізували. Але це не завадило разом з екс-міністром соцполітики України Людмилою Денисовою після анексії перереєструвати в Криму ТОВ "Тріора". Підприємство займається будівельними роботами. Цікаво, що дружина Сенченко є співзасновником підприємства з виробництва тканин "Промтекстиль" в Криму, а друг і соратник Сергій Веліжанський - співвласником ТОВ "Севастопольмарінсервіс", яке є майже повним власником знаменитого балаклавского яхт-клубу "Золотий символ".