В Україні почало рости кількість звернень до страхових компаній від клієнтів, що бажають переоформити раніше куплені поліси автоцивілки на нові.

"Страховики пов'язують це з розпорядженням Нацкомфінпослуг про підвищення лімітів виплат по ОСАЦВ в два рази: до 100 тис. грн за шкоду, заподіяну майну потерпілих в ДТП, і до 200 тис. грн — за шкоду, завдану їх життю та здоров'ю. При цьому тарифи на поліси автоцивілки не підвищилися", - пише Капитал.

"Раз максимальна сума виплати збільшилася вдвічі, багато клієнтів захотіли переоформити старі договори страхування на нові, вирішивши, що за підвищеній захист по ОСАЦВ їм не доведеться доплачувати — тарифи не підвищилися", - говорить голова комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслав Черняховський.

Розпорядження Нацкомфінпослуг про збільшення максимальних страхових виплат за полісами ОСАЦВ комісія прийняла ще 21 липня 2015 року, але воно набуло чинності тільки 19 лютого.

Читайте також: НБУ ліквідував "Авант-Банк" і "Родовід Банк"

Сьогодні страхові компанії намагаються відбити у клієнта бажання переоформляти автоцивілку. Хтось відмовляє водіям в цьому, посилаючись на дефіцит нових бланків полісів ОСАЦВ, хтось вимагає заплатити за процедуру 20% від вартості страховки.